Swiatzwierzat.pl
kociak

instagram/grandpa.the.kitten

Śliczny kotek z twarzą dziadka urodził się chory. Jest zdeterminowany, chce dalej żyć

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Internet oszalał na punkcie małego kotka, który wygląda jak dziadek! Zwierzak ma dopiero ponad 2 tygodnie, a już zdążył stać się niemałą gwiazdą. Grandpa urodził się ze skręconymi tylnymi łapkami i rozszczepionym podniebieniem. Chory kotek każdego dnia wa

Grandpa, czyli Dziadek trafił do Stephanie Medrano z Stray Cat Alliance z Los Angeles. Kobieta zgodziła się przyjąć nowo narodzonego kotka, który ze względu na swoje choroby potrzebuje specjalnej opieki.  Ze względu na rozszczep podniebienia zwierzak musi być karmiony cały czas przez sondę. Matka nie mogła zająć się mruczkiem, zapewnić mu opieki. 

- Zgodziłam się wziąć kotka jeszcze tego samego dnia. Otrzymałam go kilka godzin po urodzeniu - powiedziała Stephanie w rozmowie z Love Meow.

Wygląda jak dziadek

Kiedy tylko kobieta spojrzała na kotka, wiedziała, że ten będzie się nazywać Dziadek. Zwierzak ma najsłodszą twarz starca, jaką tylko spotkała. Inne imię na pewno by do niego nie pasowało. 

Malutki Grandpa mieszka w inkubatorze, gdzie umieszczona została specjalna przytulanka z biciem serca. Dzięki temu kociak nie czuje się opuszczony, wydaje mu się, że mieszka razem z matką. Stephanie bardzo dba o tylne nogi zwierzaka, które są wykręcone. Masuje je co kilka godzin w trakcie karmienia. Wierzy, że dzięki specjalistycznym szynom mruczek będzie kiedyś potrafił chodzić. Prawdopodobnie nie obejdzie się też bez operacji podniebienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

- Prawdopodobnie będzie potrzebować szyn na nogach, kiedy będzie starszy i operacji, aby naprawić podniebienie - dodaje właścicielka dla Love Meow.

Grandpa ma około dwóch tygodni, stąd wszyscy z niecierpliwieniem czekają, aż otworzy oczy. To powinno wydarzyć się lada moment. Mruczki otwierają ślepia po około 10 dniach. Zwierzak rozwija się prawidłowo, waży już 145 gramów, czyli o 62 gramy więcej niż pierwszego dnia. Zaczął już przeciągać się, lizać futerko, jest bardzo delikatny i uwielbia spać. 

Stephanie prowadzi zwierzakowi Instagrama (KLIK), którego już obserwuje blisko 4 tysiące osób. Miłośnicy kotów zdecydowanie powinni wziąć w obserwowane to konto.

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >