Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Sierść psa działa na krety? Włożyłam do kretowiska, by się przekonać. Nie spodziewałam się takich efektów
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 02.12.2023 11:15

Sierść psa działa na krety? Włożyłam do kretowiska, by się przekonać. Nie spodziewałam się takich efektów

Jak pozbyć się kreta?
Jak pozbyć się kreta? Źródło: pixabay/Hans

Przepędzenie kreta z ogródka to ogromne wyzwanie. Zwierzęta te są aktywne nawet zimą. Często nawet najbardziej wymyślne produkty nie przynoszą żadnych rezultatów. Tymczasem okazuje się, że wiele ludzi dysponuje wyjątkową bronią, dzięki której można z łatwością przepędzić kreta. Bardzo prawdopodobne, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma coś, co wystarczy włożyć do kretowiska, aby pozbyć się uciążliwego problemu!

Kret to ucieleśnienie koszmaru każdego działkowca

Nawet najbardziej zadbany ogródek traci na uroku, kiedy pojawi się w nim kret. Jeden osobnik w ciągu kilku dni jest w stanie idealny trawnik “ozdobić” nawet kilkunastoma kopcami! Nic dziwnego więc, że te niewielkie zwierzątka spędziły sen z powiek niejednemu wielbicielowi przydomowej roślinności. 

Istnieje wiele sposobów, które teoretycznie pomagają w przepędzeniu kreta z ogródka. W specjalistycznych sklepach ogrodniczych jest ogromny wybór produktów, które mają pomóc w pozbyciu się nieproszonego gościa. Jednak okazuje się, że niektóre powszechnie stosowane rozwiązania przynoszą znacznie więcej szkody, niż pożytku. Dlatego tym bardziej warto wypróbować sposób, który jest darmowy, praktycznie bezwysiłkowy i co najważniejsze - zaskakująco skuteczny!

100-letnia kobieta adoptuje psa, którego nikt nie chce. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

Prawdopodobnie masz w domu coś, czego krety unikają jak ognia

Niewiele osób wie, że psy dysponują czymś, czego krety unikają jak ognia. Wcale nie chodzi o ostre kły czy pazury. Te malutkie ssaki żyjące pod ziemią panicznie boją się zapachu domowych czworonogów. Prawdopodobnie dlatego, że zapach psów do złudzenia przypomina im zapach drapieżników, które z przyjemnością potraktowałyby kreta jako pyszną przekąskę.

Jednym z naturalnych wrogów kretów są lisy oraz jenoty. To zwierzęta należące do rodziny psowatych. Nic więc dziwnego, że czworonogi żyjące pod ziemią traktują psy, jak potencjalne zagrożenie. Jak wykorzystać ten fakt i przepędzić kreta ze swojego ogródka raz na zawsze? To jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje!

molehills-190493_1280.jpg
Niektórzy bezskutecznie próbują przepędzić kreta miesiącami, źródło: pixabay.com @pavstern

Pies pomoże Ci w walce z kretem!

Nie musisz zmuszać swojego pupila do tego, aby godzinami przechadzał się po ogrodzie opanowanym przez nieproszonego gościa. Wystarczy, że po wyczesaniu psa wsadzisz kłębek jego sierści do jednego z krecich kopców. Wsuń go, jak najgłębiej się da, dzięki temu zapach Twojego pupila rozejdzie się po krecich norkach. Większość przedstawicieli tego gatunku nie jest w stanie tego znieść. W efekcie kret prawdopodobnie podejmie decyzję o przeprowadzce z niepokojąco pachnącego terenu i poszuka szczęścia gdzieś indziej. 

pexels-yaroslav-shuraev-9632122.jpg
Krety nienawidzą zapachu psa, źródło: pexels.com @Yaroslav Shuraev

Źródło: stimeo-domki.pl