Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ścianę fabryki obkleili zdjęciami zwierząt. Nikt nie zgadnie dlaczego
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 22.02.2024 12:11

Ścianę fabryki obkleili zdjęciami zwierząt. Nikt nie zgadnie dlaczego

Ściana wstydu
Ściana wstydu, źródło: thedodo.com @LIBERTY PUZZLES

Liberty Puzzels to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą drewnianych puzzli. Założyciele firmy cieszącej się nieustającym zainteresowaniem wielbicieli układanek nie spodziewali się tego, że domowe zwierzęta będą miały ogromny wpływ na ilość wpływających zamówień. Wydawać by się mogło, że puzzle i pupile nie mają ze sobą nic wspólnego. Nic bardziej mylnego, pewien schemat powtarzał się tak często, że pracownicy Liberty Puzzels postanowili stworzyć „Ścianę wstydu”. Nietypowy twór pełni w firmie bardzo ważną rolę.

Drewniane puzzle stały się hitem

Liberty Puzzels to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą nietypowych puzzli. Cechą wyróżniającą firmę na tle innych jednostek tworzących układanki jest to, że produkty Liberty Puzzels są wytworzone z drewna. Ten wydawać by się mogło, szalony pomysł, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem fanów puzzli. 

Firma funkcjonuje od niemalże 20 lat. Od tego czasu regularnie wpływają prośby od klientów o dorobienie pojedynczych elementów do wcześniej kupionych zestawów. Pracownicy Liberty Puzzels w pewnym momencie zdali sobie sprawę z tego, że większość wiadomości tego typu argumentowana jest w podobny sposób. Liczne maile są dowodem na to, że drewniane układanki są uwielbiane nie tylko przez ludzi.

378018181_796973199098233_6125688679378101781_n.jpg
Drewniane puzzle są uwielbiane przez wielu fanów układanek. Źródło: facebook.com/LibertyPuzzles
To nie Chiny, ani Korea. Opatów na ustach Polaków, zdjęcia z targowiska grozy mrożą krew w żyłach Tylko niewielki procent internautów dostrzega na obrazku TO oprócz wielbłąda. Zaliczasz się do nich?

Wiele zwierząt zbyt mocno interesuje się puzzlami

Rzeczniczka Liberty Puzzels, Kamie Kennedy w wywiadzie dla The Dodo zdradziła, co jest głównym powodem utraty pojedynczych elementów drewnianych puzzli przez klientów:

Kiedy zaczęliśmy otrzymywać prośby o dorobienie pojedynczych elementów, zauważyliśmy, że za wiele „strat” odpowiedzialne są zwierzęta domowe.

Widząc, że schemat powtarza się regularnie, pracownicy Liberty Puzzels postanowili stworzyć w siedzibie firmy „Ścianę wstydu”. Wieszają na niej zdjęcia pupili odpowiedzialnych za konieczność dorabiania zastępczych elementów do istniejących od dawna zestawów. Dostają je od klientów składających zamówienia na pojedyncze puzzle. Zaskakujące jest to, jak wiele gatunków ma na sumieniu zdekompletowanie drewnianych układanek.

gfhgf.JPG
Ściana wstydu regularnie się rozrasta, źródło: thedodo.com @LIBERTY PUZZLES

Ściana wstydu pełni w firmie ważną rolę

Obecnie na ścianie wstydu widnieje kilkaset fotografii zwierząt. Zdecydowana większość z nich to psy. Jednak wśród „złoczyńców” znaleźć można również koty, króliki, świnki morskie oraz różne gatunki papug. Co zaskakujące, pracownikom kreatywnej jednostki zdarzyło się nawet otrzymać zdjęcie… odkurzacza! Rzeczniczka Liberty Puzzels wyznała:

Otrzymujemy dużą liczbę próśb o części zamienne, praktycznie co tydzień dodajemy coś do naszej Ściany wstydu.

Oczywiście nietypowe przedsięwzięcie jest formą żartu. Nie sposób nie przyznać, że pomysł zapada w pamięć. Co więcej, pracownicy Liberty Puzzels nie ukrywają, że Ściana wstydu bardzo umila im wykonywanie codziennych obowiązków. Z całą pewnością przestrzeń wypełniona zdjęciami zwierzaków jest znacznie przyjemniejsza niż standardowo wyglądające miejsca pracy.

Źródło: thedodo.com