Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sandra Kubicka zaatakowała polskich rolników? Poszło o znęcanie się nad zwierzętami
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.02.2022 01:00

Sandra Kubicka zaatakowała polskich rolników? Poszło o znęcanie się nad zwierzętami

Sandra Kubicka
instagram/sandrakubicka

Sandra Kubicka, polska fotomodelka mieszkająca i pracująca w Stanach Zjednoczonych zamieściła w sieci dosadny komentarz, w którym ujawniła, jaki ma stosunek do polskich rolników. Celebrytka darzy zwierzęta głębokim uczuciem, dlatego po niedawnej wizycie w schronisku nie mogła dłużej wytrzymać i wreszcie dała ujście swojej złości. Co się stało?

Sandra Kubicka jest jedną z najpopularniejszych polskich modelek, robiących karierę w świecie modelingu poza granicami kraju. Znana celebrytka, którą wymieniono m.in. na liście "100 najseksowniejszych nazwisk Ameryki", po 14 latach w Miami przeprowadziła się z powrotem do Polski, gdzie mieszka ze swoim partnerem Aleksandrem Milwiwem-Baronem. Chociaż modelka i gitarzysta zespołu Afromental są obecnie uważani za jedną z najpiękniejszych par w show-biznesie, Sandra ma również słabość do zwierząt.

Sandra Kubicka rozwścieczona po wizycie w schronisku

Modelka chętnie dzieli się zdjęciami swoich piesków rasy shih tzu - Luną i Lilly. Wielbiciele Sandry często mają sposobność oglądać urocze nagrania przedstawiające czworonogi w kąpieli czy przytulone do swojej pani.

Sandra z pieskiem

Mimo, iż Lilly i Luna zajmują szczególne miejsce w sercu modelki, zakochana para nie pozostaje obojętna na los bezdomnych zwierząt i w wolnym czasie odwiedza schroniska. Niedawna wizyta w przytulisku Pegasus w Musułach na Mazowszu wywołała nie lada emocje. Sandra Kubicka opublikowała post, w którym opisała historię czterech szczeniaczków wyrwanych z rąk polskich rolników. Po tym, jak celebrytka dowiedziała się, w jaki sposób osoby zajmujące się rolnictwem i gospodarstwem rolnym postępują z niechcianymi pupilami, nie mogła dłużej trzymać języka za zębami. W ostrych słowach skomentowała zachowanie osób, które świadomie krzywdzą zwierzęta.

- Szczeniaki uratowane od rolników… Dlaczego uratowane? Bo rolnicy zazwyczaj je topią… Dajcie mi siłę i cierpliwość, żebym to ja nie utopiła tych rolników! – napisała modelka w relacji, w której pokazała nowych podopiecznych schroniska.

InstaStory

Zamiast demonizować, lepiej pomagać

Chociaż słowa modelki zakrawają o generalizację, a zachowanie pojedynczych jednostek nie definiuje rolników jako grupy, niemniej jednak nie należy bagatelizować powagi sytuacji. Zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami jest czynem karygodnym, które powinno być piętnowane, a zasięg mediów społecznościowych połączony z popularnością polskiej modelki może w znaczącym stopniu poprawić sytuację naszych braci mniejszych.

Kubicka zaznaczyła we wpisie, że psiaki uratowane przed śmiercią szukają kochających domów. Oprócz tego, zachęciła do wspierania schroniska za pomocą przekazywania datków finansowych, wolontariatu oraz adopcji pozostałych podopiecznych.

- Oczywiście pieniądze etc. są ważne, ale największym prezentem są adopcje! Dla każdego ze zwierzaków własna rodzina i indywidualna opieka to największy dar. Oprócz adopcji stałych - domy tymczasowe, czyli przygarnięcie pod swój dach, zapewnienie ciepłego kącika, wizyt u weterynarza i socjalizacji, do czasu aż zwierzak znajdzie rodzinę adopcyjną (koszty utrzymania w domu tymczasowym pokrywa fundacja, tj. karmę, lekarstwa) - wyjaśniła celebrytka na swoim profilu na Instagramie.

Źródło: instagram/sandrakubicka

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami