Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > W Warszawie rusza wielka akcja. Chodzi o bezpieczeństwo zwierząt
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 18.02.2022 01:00

W Warszawie rusza wielka akcja. Chodzi o bezpieczeństwo zwierząt

Chipowanie zwierząt
Schronisko na Paluchu

Stołeczny ratusz wydał komunikat, który z pewnością ucieszy tysiące Polaków. Już w najbliższą sobotę, 19 lutego właściciele kotów mieszkający w Warszawie mogą za darmo zaczipować swojego pupila. Jest jednak pewien warunek.

Jutro, tj. 19 lutego w godzinach 11-15 rusza wielka akcja. Schronisko na Paluchu postanowiło powtórzyć sukces związany z pomysłem darmowego czipowania psów. Tym razem do filii schroniska Na Paluchu - "Ochota na Kota" przy Grójeckiej 79 zaproszono opiekunów kotów. To idealna okazja, by uczcić niedawny Światowy Dzień Kota, a przy okazji zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pupili.

Darmowe czipowanie zwierząt w Warszawie

Stołeczny ratusz zaznacza, że czipowanie odbędzie się w reżimie sanitarnym, dlatego opiekunowie ze zwierzętami będą wpuszczani do budynku pojedynczo oraz będą proszeni o zasłanianie nosa i ust przy pomocy maseczki. Co więcej, na miejscu będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk Osoby chcące skorzystać z darmowych zabiegów są zobowiązane do uzupełnienia karty z danymi osobowymi. Formularze będą dostępne w filii schroniska, jednak aby skrócić czas oczekiwania w budynku, pracownicy proszą o zrobienie tego wcześniej, najlepiej w domu. Formularz dostępny jest pod tym LINKIEM. Właściciele są proszeni o przyniesienie zwierzaków w transporterach (nie na smyczy) oraz zabranie ze sobą dowodu osobistego i książeczki zdrowia kota. Po zaczipowaniu w ciągu kilku dni dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL. O zakończeniu procesu właściciele zostaną powiadomieni SMS-em. Od tej pory zagubione zwierzę posiadające czip zamiast trafić do schroniska, będzie mogło zostać odwiezione bezpośrednio do swojego opiekuna.

Kochasz swojego kota? Podaruj mu tożsamość

Obecnie czipowanie wśród opiekunów kotów staje się coraz bardziej popularne. Wystarczy bowiem ułamek sekundy, by nasz mruczący przyjaciel uciekł przez uchylone drzwi czy okno i popędził w nieznanym kierunku. Gdy nasz podopieczny się zgubi, chip mocno zwiększy szansę na jego odnalezienie, dlatego powinien być jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy zrobić po pojawieniu się w domu zwierzaka.

Czipowanie, czyli elektroniczne znakowanie, to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt, umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Jedno małe ukłucie, wprowadzające podskórnie miniaturowy układ procesowy z zakodowanym niepowtarzalnym numerem, wystarczy, aby czworonóg był zabezpieczony na całe życie.

Należy wiedzieć, że jest ono w 100% bezpieczne i nie ma się czego obawiać.  Czip pozostaje dla nosiciela niewyczuwalny i w żaden sposób nie przeszkadza pupilowi w normalnym funkcjonowaniu.

Źródło: facebook/Schronisko na Paluchu, um.warszawa.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami