pies i kot
Źródło: instagram/casperandromeo

Samojed i kot zostali najlepszymi przyjaciółmi. Ale mina mruczka mówi co innego

15 Stycznia 2021

Samojed Casper i "grumpy" kot Romeo podbijają media społecznościowe. Wszystko przez minę młodszego ze zwierzaków, który na każdym zdjęciu wygląda na nieszczęśliwego. W rzeczywistości kot cieszy się z towarzystwa swojego przyjaciela. Przecież to nie jego wina, że cały czas wygląda jakby się smucił.

Właścicielem zwierząt jest 29-letnia Rinsa Li z Nowej Zelandii. Kobieta uwielbia robić zdjęcia swoim zwierzakom, które później publikuje na Instagramie. 6-letni Casper i 2-letni kot Romeo posiadają wspólne konto. Obserwuje ich blisko 40 tysięcy osób i liczba wciąż rośnie.

Czy samojed dogada się z kotem?

Nie każdy pies i kot muszą ze sobą walczyć. Niektóre zwierzaki wprost przepadają za swoim towarzystwem, nie ma dla nich znaczenia, że są innymi gatunkami. Choć mina "grumpy" kota mówi dokładnie co innego, to opiekunka zaprzecza pogłoskom, jakoby zwierzaki za sobą nie przepadały.

- Zawsze chciałam mieć kota, ale nie byłam pewna jak Casper za niego zareaguje. Kiedy mój znajomy adoptował kota, zapoznałam go z Casprem i szybko wyszło na jaw, że jest dla niego bardzo delikatny i uroczy. Zdecydowałam więc adoptować kota - powiedziała Rinsa dla dailymail.co.uk.

Dodała, że zwierzaki cały czas spędzają razem.

- Kiedy przyprowadziłam Romeo do domu to przez tydzień separowałam go od psa, ale Casper był bardzo ciekawski - wyznała.

Pies z tęsknoty za domem przeszedł 200 km na mrozie. Kobieta nie chciała go widzieć na oczy, powód jest kuriozalnyPies z tęsknoty za domem przeszedł 200 km na mrozie. Kobieta nie chciała go widzieć na oczy, powód jest kuriozalnyCzytaj dalej

Kot rządzi w domu

Chociaż pies był pierwszy w mieszkaniu, to kot w nim rządzi! Romeo jest "królem domu", jednak szuka uwagi ze strony swojego psiego brata. Według właścicielki kot ma sobie trochę psiej osobowości, a samojed Casper kociej. Zwierzaki się świetnie uzupełniają.

- Romeo wygląda jakby był w złym humorze, ale jest najsłodszym kotem jakiego kiedykolwiek poznałam. Pozwala się trzymać i głaskać- dodała opiekunka.

Kot i pies często towarzyszą właścicielom podczas podróży. Zwierzaki przywodzą z nich zdjęcia, które później są publikowane na Instagramie. Internauci są zachwyceni pupilami, a dokładnie ich minkami. Widać, że czworonogi świetnie się przy sobie odnajdują i są dla siebie przyjaciółmi.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: dailymail.co.uk

Następny artykuł