Rozkazali psu wybrać sobie przyjaciela ze schroniska. To, co się stało, było nie do przewidzenia
Właściciele psa o imieniu Raven zabrali go do schroniska, aby mógł wybrać sobie przyjaciela, który dołączy do ich rodziny. Decyzja zwierzaka zaskoczyła wszystkich - nie tylko jego opiekunów, ale także pracowników przytułku. Wybór padł na przedstawiciela innego gatunku.
Decyzji psa, który przybył do schroniska z opiekunami, nie dało się przewidzieć. Zamiast ekscytować się innymi psami, przejawiał zainteresowanie zupełnie innym stworzeniem. Wybór bratniej duszy udowodnił, że w prawdziwej przyjaźni nie ma ograniczeń oraz, że nie warto kierować się powielanymi stereotypami. Poznajcie historię Raven i Woodhouse.
Pies wybrał sobie przyjaciela ze schroniska
Czworonóg o imieniu Raven to przedstawiciel tamaskan, czyli dość nowej rasy wywodzącej się z Finlandii. Należące do niej psy są podobne do wilka i bardzo pierwotne w ogólnym wyrazie. Groźny wygląd maskuje jednak niezwykle przyjazny charakter.
Raven znajduje się pod opieką Christiny i Vincenta z Teksasu, którzy oprócz niego zapragnęli kolejnego zwierzaka w domu. W związku z tym, we trójkę wybrali się do schroniska, aby wspólnie wybrać nowego członka rodziny . Głównie zależało im na tym, aby to Raven mógł zdecydować, kogo zabiorą ze sobą.
Między psem a kotem od razu zrodziła się nić porozumienia . Od samego początku byli niemal nierozłączni i wszystko chcieli robić razem, ale wspólna drzemka jest ich ulubionym zajęciem. Przyjaźń między czworonogami trwa już od kilku lat, a właściciele dokumentują ją na zdjęciach, które publikują w sieci. Grono fanów Ravena i Woodhouse'a liczy już prawie 100 tysięcy obserwatorów na Instagramie!
Co ciekawe, do rodziny niedawno dołączyli kolejni członkowie – dwoje dzieci Christiny i Vincenta. Wszyscy razem tworzą kochającą się rodzinę.
Czy przyjaźń między psem a kotem jest możliwa?
Powiedzenie jak pies z kotem ma raczej negatywny wydźwięk, gdyż mówi się tak o osobach, które nie do końca darzą się sympatią. W rzeczywistości stosunki między psem a kotem wyglądają zupełnie inaczej, jednak na proces zacieśnienia międzygatunkowych więzi wpływa wiele czynników. Przyjazną atmosferę między zwierzakami najłatwiej wprowadzić, kiedy oboje są jeszcze maluchami. Szczeniak i kociak są nastawieni neutralnie wobec siebie i nie mają złych doświadczeń z innymi osobnikami.
O wypracowanie wspólnej sympatii równie łatwo, gdy choć jedno z nich jest młode. Natomiast jeśli i pies, i kot są już dorośli, wiele zależy od podejścia opiekunów, odpowiedniej socjalizacji, a przede wszystkim ogromnych pokładów cierpliwości i zrozumienia zwierzęcych potrzeb. Najważniejsza zasada podczas zapoznawania ze sobą psa i kota to nie robić niczego na siłę i wbrew ich woli. Warto pamiętać, że to dla nich nowa sytuacja i potrzebują czasu, aby się z nią oswoić.
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!
-
Żadne operacje plastyczne, jest lepszy sposób. 60-latka może wyglądać na 35 lat
-
Weterynarz myślał, że nikt go nie widzi. Na filmie widać, jak traktuje zwierzęta
źródło: purina.pl; instagram/raven_and_woodhouse