Swiatzwierzat.pl

jawor.policja.gov.pl

Podpalaczka z aresztowana. Usłyszała zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jaworze poinformowali o przeprowadzeniu wstrząsającej interwencji we wsi Nowe Rochowice. Opublikowane zdjęcie pożaru stodoły to tylko wierzchołek góry lodowej. Doszło do dramatycznych wydarzeń.

Policjanci zostali wezwani na teren posesji późnym wieczorem. Informator mówił przede wszystkim o płonącym budynku. Rzeczywiście, na miejscu okazało się, że w gospodarstwie szaleje groźny pożar - paliła się cała stodoła .

Kobieta była kompletnie pijana

Ogień nie był jednak jedynym wyzwaniem. Na policjantów rzuciła się kobieta pod wyraźnym wpływem alkoholu. Została aresztowana, na co zareagowała, obrzucając policjantów groźbami karalnymi, co jeszcze pogorszyło jej sytuację.

Policjanci z Jawora przeprowadzili śledztwo, z którego wynikło, że to prawdopodobnie 34-letnia kobieta zaprószyła ogień w stodole. Niestety, tym razem pijacki wybryk zakończył się tragicznie. Choć nie zginał żaden człowiek, śmierć w płomieniach poniósł pies, który został uwięziony w płonącym budynku.

Usłyszała trzy zarzuty

Po zbadaniu alkomatem kobieta spędziła noc w celi na komendzie. Rano usłyszała aż trzy poważne zarzuty: spowodowania pożaru, grożącego życiu i mieniu mieszkańców posesji, wygłaszania gróźb karalnych pod adresem policjantów i uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratura i kobieta została zatrzymana na trzy miesiące. W tym czasie policja z Jawora będzie kontynuować śledztwo, mające wyjaśnić wszystkie okoliczności fatalnego w skutkach pożaru.

Źródło: jawor.policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]