Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Rolnik rzucał petardami w zwierzęta, trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 24.03.2022 18:48

Rolnik rzucał petardami w zwierzęta, trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność

zwierzęta
Nico, Pexels / Canva.com

Rolnik z Ełku chciał odstraszyć zwierzęta ze swojego pola, dlatego rzucał w nie petardami. Przez nieuwagę wrzucił sobie petardę do buta. Zanim zdążył ją wyjąć, wybuchła i poraniła mu nogę. Mężczyzna trafił do szpitala. Policja apeluje do wszystkich Polaków o rozwagę w używaniu petard.

Jednym ze sposobów na odstraszanie zwierząt z pól uprawnych jest używanie petard. Choć jest to bardziej humanitarny sposób niż choćby strzelanie, czy stosowanie pułapek, również ma on swoje wady.

Chciał odstraszyć zwierzęta. Strzelił sobie w stopę

Do zdarzenia doszło w Ełku. Rolnik jeździł ciągnikiem po polu i w celu odstraszenia dzikiej zwierzyny używał petard. O tym, że jedną z nich wrzucił sobie do kalosza, przekonał się zbyt późno.

- Policjanci ustalili, że rolnik jeździł ciągnikiem po swoim polu i w celu odstraszenia zwierzyny niszczącej mu uprawy używał petard. Niestety niefortunnie jedna z nich po odpaleniu wpadła mu do gumowca. Mężczyzna nie zdążył jej wyciągnąć i petarda wystrzeliła mu w bucie, poważnie raniąc nogę - poinformowała Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Niestety wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nierozważne używanie fajerwerków, czy petard. Policjanci apelują o większy rozsądek i wyobraźnię.

- Bardzo ważne jest, żeby zawsze używać petard, zachowując szczególną uwagę i rozsądek. Należy stosować się do instrukcji i bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. To materiały wybuchowe i nieprzestrzeganie zasad ostrożności może skutkować poważnymi wypadkami i ciężkimi obrażeniami! - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Źródło: Wiadomosci.onet.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!