Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rodzina pożegnała 15-letniego yorka. Reakcja beagle'a na widok zdjęcia zmarłej przyjaciółki wyciska łzy
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 04.08.2022 12:15

Rodzina pożegnała 15-letniego yorka. Reakcja beagle'a na widok zdjęcia zmarłej przyjaciółki wyciska łzy

Lola i Lacy
Alli Trent

Ci, których kochamy, tak naprawdę nigdy nas nie opuszczą. Suczka rasy beagle o imieniu Lola jest tego przykładem. Gdy jej najbliższa przyjaciółka przeszła przez Tęczowy Most, wspólnie spędzone lata nie odeszły w niepamięć. Zdjęcia udostępnione w sieci pokazują, że nawet śmierć nie jest w stanie zerwać łączących ich więzi. W 2007 roku Alli Trent postanowiła adoptować suczkę rasy yorkshire terrier. Przez blisko dekadę malutka Lacy była oczkiem w głowie swojej pani. Gdy miała dziesięć lat, po raz pierwszy spotkała szczeniaka beagle, który wkrótce został jej najlepszym przyjacielem i nierozłącznym kompanem zabaw.

York i beagle zostali najlepszymi przyjaciółmi

Żyjąc jako psi jedynak, początkowo Lacy nie była zachwycona halaśliwym i nadpobudliwym gościem w domu. Młodsza suczka o imieniu Lola niejednokrotnie wyprowadzała ją z równowagi, jednak z czasem zdołała przekonać do siebie starszą koleżankę.

- Lola miała obsesję na punkcie Lacy od samego początku. Obserwowała każdy jej ruch, chodziła za nią i kładła się tuż obok niej. Lola chciała zawsze z nią być - powiedziała właścicielka zwierzaków w rozmowie z "The Dodo".

Oba czworonogi zaakceptowały się i obdarzyły wzajemną sympatią, a kolejne cztery lata upłynęły na beztroskiej zabawie i we względnym spokoju, aż do momentu, gdy Lacy zaczęła chorować. - Kiedy stan zdrowia Lacy zaczął się pogarszać i zaczęła coraz częściej kaszleć, Lola zawsze bardzo się o nią martwiła – wspomina Trent. - Lola zawsze się nią opiekowała. To była najsłodsza rzecz do oglądania.

Niestety, w niedługim czasie Lacy odeszła za Tęczowy Most, a jej czworonożna przyjaciółka nie była przy tym obecna. Beagle początkowo była zdezorientowany i nie rozumiał, dlaczego york niespodziewanie zniknął z ich domu. Godzinami błąkała się po pustych pomieszczeniach, obserwując jak opiekunowie sprzątają ulubione zabawki zmarłej suczki.

Suczka wciąż tęskni za swoją zmarłą przyjaciółką

Kiedy Lola w końcu zdała sobie sprawę, że już więcej nie zobaczy swojej koleżanki, musiała pogodzić się z uczuciem pustki w sercu. Na szczęście miała wsparcie swoich bliskich, by poradzić sobie z cierpieniem po stracie najbliższego członka rodziny.

Aby upamiętnić ukochanego pupila, Trent postanowiła sprezentować sobie oraz swoim rodzicom fotografię nieżyjącego zwierzaka, oprawioną w ozdobną ramkę. Zdjęcie ustawiono na regale w salonie. Ku zaskoczeniu wszystkich, największe zainteresowanie portretem zauważono u Loli.

Dogs-reaction-to-seeing-a-photo-of-her-friend-who-passed-away-is-one-of-the-sweetest-things-youll-ever-see-4-1

Suczka nigdy wcześniej nie przejawiała zainteresowania wystrojem mieszkania, jednak tym razem nie mogła odwrócić wzroku od fotografii przedstawiającej jej zmarłą przyjaciółkę. Od samego początku Lola zdawała się doskonale wiedzieć, kto jest na zdjęciu. Spoglądając na nie, zawsze machała ogonem.

- Później wieczorem rozmawialiśmy o Lacy. Spojrzałam na Lolę i zapytałam: tęsknisz za Lacy? Ja też. Spojrzała na mnie i przechyliła głowę, a ja znów zapytałam: Gdzie jest Lacy? Bez wahania podbiegła do kanapy, wskoczyła na oparcie i ustawiła pysk na wprost zdjęcia, machając przy tym ogonem. Myślę, że Lola wie, że Lacy niż nie przyjdzie do nas - pisała na swoim Instagramie opiekunka Loli i Lacy, doceniając obecność suczki w tych trudnych chwilach.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: psy.pl

Tagi: Beagle York