Swiatzwierzat.pl
Chihuahua

facebook/Saving Carson Shelter Dogs

Roczna chihuahua nie odnajduje się w schronisku. Widok jej cierpienia łamie serce

16 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Chihuahua mieszkająca w schronisku dla zwierząt co noc płacze przed snem, nie radząc sobie z otaczającym ją hałasem. Do sieci trafiło nagranie ukazujące pełną rozpaczy reakcję zwierzęcia. Widok przerażonego pieska poruszył serca internautów, dzięki czemu suczka została adoptowana.

Roczna suczka rasy chihuahua trafiła do schroniska, w których zwierzęta z zerowymi szansami na adopcję poddawane są eutanazji. Mimo, iż dotychczas wiodła szczęśliwe życie u boku opiekunów, w jednej chwili bez ostrzeżenia ktoś oddał ją do placówki w Kalifornii. 

Chihuahua co noc płacze przed snem

Od pierwszych chwil w schroniskowym boksie było oczywiste, że psinka nie radzi sobie z natłokiem nowych bodźców i uczuciem absolutnego skołowania i przerażenia. Zwierzę nie potrafiło dopasować się do otoczenie. Nie rozumiało, dlaczego nagle znalazło się w klatce, zamiast na ciepłym posłaniu u boku rodziny.

Co noc, zanim chihuahua poszła spać, rozglądała się dookoła ze smutkiem w oczach, nasłuchując głośnego szczekania z sąsiednich boksów. Ten widok ścisnął za gardła pracowników placówki, którzy nie chcieli, aby nowa podopieczna stresowała się pobytem w schronisku.

Wolontariusze szukali sposobu, by pocieszyć malutką suczkę. Pewnego razu podarowali jej różowy sweterek i udostępnili w mediach społecznościowych film z jej udziałem.

null

W trakcie nagrania suczkę postawiono przed lustrem. Odbicie lustrzane z jakiegoś powodu bardzo ją zainteresowało. Spoglądając na swój pyszczek, najwyraźniej w końcu poczuła spokój i ulgę.

Chociaż nie wiadomo, z jakiego powodu psinka została porzucona przez poprzednich właścicieli, w dalszym ciągu zasługuje na nowy dom, w którym uwolni się od traumy po pobycie w schronisku. Jak się okazuje, wkrótce po publikacji filmu w mediach społecznościowych marzenie chihuahuy się spełniło.

Niedźwiedź

Niedźwiedź zniecierpliwił się tłumami turystów w Bieszczadach. "Warczał i ryczał w kierunku ludzi"

CZYTAJ DALEJ

Szczęśliwe zakończenie

Post udostępniony na stronie Schroniska dla Zwierząt Carson rozprzestrzenił się w sieci w zawrotnym tempie, dzięki czemu dotarł do pewnej kobieta, która skontaktowała się ze swoją koleżanką. Okazuje się, że była ona zainteresowana adopcją psa. 

Roczna chihuahua została adoptowana i dzisiaj mieszka w Missouri z właścicielami, którzy każdego dnia otaczają ją troską i miłością. Po tym wszystkim, przez co przeszła, ta maleńka psinka zdecydowanie zasługiwała na wszystko, co najlepsze!

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: iheartdogs.com

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >