Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Roczna chihuahua nie odnajduje się w schronisku. Widok jej cierpienia łamie serce
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.05.2022 11:38

Roczna chihuahua nie odnajduje się w schronisku. Widok jej cierpienia łamie serce

Chihuahua
facebook/Saving Carson Shelter Dogs

Chihuahua mieszkająca w schronisku dla zwierząt co noc płacze przed snem, nie radząc sobie z otaczającym ją hałasem. Do sieci trafiło nagranie ukazujące pełną rozpaczy reakcję zwierzęcia. Widok przerażonego pieska poruszył serca internautów, dzięki czemu suczka została adoptowana.

Roczna suczka rasy chihuahua trafiła do schroniska, w których zwierzęta z zerowymi szansami na adopcję poddawane są eutanazji. Mimo, iż dotychczas wiodła szczęśliwe życie u boku opiekunów, w jednej chwili bez ostrzeżenia ktoś oddał ją do placówki w Kalifornii. 

Chihuahua co noc płacze przed snem

Od pierwszych chwil w schroniskowym boksie było oczywiste, że psinka nie radzi sobie z natłokiem nowych bodźców i uczuciem absolutnego skołowania i przerażenia. Zwierzę nie potrafiło dopasować się do otoczenie. Nie rozumiało, dlaczego nagle znalazło się w klatce, zamiast na ciepłym posłaniu u boku rodziny.

Co noc, zanim chihuahua poszła spać, rozglądała się dookoła ze smutkiem w oczach, nasłuchując głośnego szczekania z sąsiednich boksów. Ten widok ścisnął za gardła pracowników placówki, którzy nie chcieli, aby nowa podopieczna stresowała się pobytem w schronisku.

Wolontariusze szukali sposobu, by pocieszyć malutką suczkę. Pewnego razu podarowali jej różowy sweterek i udostępnili w mediach społecznościowych film z jej udziałem.

undefined

W trakcie nagrania suczkę postawiono przed lustrem. Odbicie lustrzane z jakiegoś powodu bardzo ją zainteresowało. Spoglądając na swój pyszczek, najwyraźniej w końcu poczuła spokój i ulgę.

Chociaż nie wiadomo, z jakiego powodu psinka została porzucona przez poprzednich właścicieli, w dalszym ciągu zasługuje na nowy dom, w którym uwolni się od traumy po pobycie w schronisku. Jak się okazuje, wkrótce po publikacji filmu w mediach społecznościowych marzenie chihuahuy się spełniło.

Szczęśliwe zakończenie

Post udostępniony na stronie Schroniska dla Zwierząt Carson rozprzestrzenił się w sieci w zawrotnym tempie, dzięki czemu dotarł do pewnej kobieta, która skontaktowała się ze swoją koleżanką. Okazuje się, że była ona zainteresowana adopcją psa. 

Roczna chihuahua została adoptowana i dzisiaj mieszka w Missouri z właścicielami, którzy każdego dnia otaczają ją troską i miłością. Po tym wszystkim, przez co przeszła, ta maleńka psinka zdecydowanie zasługiwała na wszystko, co najlepsze!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: iheartdogs.com