Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ratownicy odmienili los dwóch zaniedbanych psów. Właściciel już się nie wywinie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.02.2022 01:00

Ratownicy odmienili los dwóch zaniedbanych psów. Właściciel już się nie wywinie

Pies odebrany właścicielom
facebook/OTOZ Animals o. Kujawsko-Pomorski

Dzięki zaangażowaniu i współpracy kujawsko-pomorskiego OTOZ Animals oraz funkcjonariuszy Komisariatu w Koronowie udało się odebrać dwa skrajnie zaniedbane psy spod opieki właściciela. Czworonogi nie miały dostępu do wody, nie wspominając już o normalnej pełnowartościowej karmie. Los wreszcie uśmiechnął się do suczki i psa z gminy Koronowo. Warunkami, w jakich przebywały zwierzęta, zainteresowali się inspektorzy OTOZ Animals i nie pozwolili, by spędziły na łańcuchu choćby jeden dzień dłużej.

Psy karmiono paszą dla trzody chlewnej

Podczas interwencji w asyście funkcjonariuszy ujawniono, że dwa psy trzymane były na uwięziach, przez co nie zapewniono im możliwości niezbędnego ruchu, a także nie miały dostępu do wody, co niezgodne jest z art. 9.1. oraz Art. 9.2. Ustawy o ochronie zwierząt.

Pies i suczka w wieku ok. 6 lat były wychudzone, a ich sierść splątana i pokryta błotem. Okazuje się bowiem, że właściciel podawał im do jedzenia śrutę dla świń, a zamiast budy ustawił prowizoryczne schronienie złożone z desek i opony samochodowej.

Zwierzęta odebrano, właściciel został ukarany

Członkowie kujawsko-pomorskiego OTOZ Animals przekazali, że dwa psy zostały odebrane i zabezpieczone. Obecna na miejscu policja ukarała właściciela za nieprzestrzeganie Ustawy o ochronie zwierząt, wymierzając mandat za brak szczepień oraz fatalne, niezgodne z przepisami warunki utrzymania zwierząt.

- Czworonogi od wczoraj przebywają pod naszą opieką. Pomimo długiej, zaniedbanej sierści widać im wystające przestrzenie międzyżebrowe, kręgosłup oraz miednicę - poinformowali ratownicy.

Źródło: facebook/OTOZ Animals o. Kujawsko - Pomorski

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami