Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 28.05.2023 18:53

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje

kot rasy szkocki zwisłouchy
pixabay/guvo59

Według Egipcjan uważane za bogów, w średniowieczu uznawane za sługów diabła. Koty mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Charakteru nadają im unikalne wśród zwierząt oczy z pionowymi źrenicami. To one są zwierciadłem duszy i źródłem uroku. Ich spojrzenie potrafi zahipnotyzować. Te rasy posiadają ślepia, od których nie sposób oderwać wzrok.

Od pionowych, ledwo widocznych szpar aż po ogromne, bezdenne studnie. Oczy naszych milusińskich zmieniają diametralnie swój wygląd, czasem nadając im niewinności, a innym razem przenikliwości. Sprawdź, które rasy kotów mogą pochwalić się najbardziej unikalny spojrzeniem.

Ich spojrzenie hipnotyzuje. Poznaj rasy kotów z najpiękniejszymi oczami

Ragdoll
Nie sposób nie ulec urokowi tych błękitnych jak ocean ślepiom. Nazwa rasy ragdoll (ang. szmaciana lalka) pochodzi od sposobu, w który brany na ręce kot rozluźnia się, zachowując jak bezwładna kukła. Wbrew rozpowszechnionym na ich temat pogłoskom, są zdolne do odczuwania bólu. Występuje wiele odmian kolorystycznych, jednak wszystkie cechują się szerokimi, błękitnymi oczami.

ragdoll.jpg
pixabay/atrix99

Szkocki zwisłouchy i prostouchy
Chociaż nazewnictwo rasy skupia się na kształcie ich uszu, interesują nas ich piękne, zróżnicowane kolory oczu. Od barwy bursztynu aż po błękit, koty szkockie zachwycają głębią spojrzenia. Często mylone z kotem brytyjskim, powstały ze skrzyżowania tej rasy z kotką o oklapniętych uszach. Z ich ogromnych, szeroko rozstawionych oczu promieniuje spokój.

scottish-fold.jpg
pixabay/guvo59
scottish fold.jpg
pixabay/Norexy_art
Szczeniak stał się gwiazdą wydania wiadomości na żywo. To zachowanie zwróciło uwagę widzów

Niektóre wzbudzają respekt!

Maine coon

Przez charakterystyczny kształt oczu, ich ślepia mogą przybierać groźny wyraz. Nadają im jednak wiele uroku. Są inteligentne, żywiołowe i bardzo przyjazne. W związku, z czym niech nie zmyli cię ich wyraz oczu.

maine coon.jpg
pixabay/pompi

Cornish rex

Nazywany również reksem kornwalijskim, to kot o smukłej, długiej sylwetce, nieco przypominającej posturę sfinksa. Ten wspaniały towarzysz o charakterystycznym, falistym futerku miewa różne kolory oczu. Od złotych, poprzez zielone aż do niebieskich, zachwycają swoją wielkością, kontrastując z drobną sylwetką kota.

cornish rex.jpg
pixabay/duodenum82

Nie zawsze liczy się rasa. Piękno tkwi w wyjątkowości

Wcześniej skupialiśmy się na kotach rasowych, jednak każdy miłośnik kotów wie, że rodowód mruczka nie jest najważniejszy. Niespotykany wygląd oczom potrafi nadać genetyczna wada w postaci heterochromii. Dzięki niej kot zyskuje unikalny wygląd i hipnotyzuje wzrokiem.

heterochromia.jpg
pixabay/12222786

Źródło: wamiz.it, krakvet.pl, wamiz.pl

Tagi: Kot Zwierzęta
7 zachowań, którymi nieświadomie ranisz swojego psa. Jeśli nie przestaniesz, pupil poczuje, że go nie kochasz
smutny pies rasy cavalier
Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę, że zrozumienie zachowań pupila bywa ciężkim zadaniem. Niestety mniej zwracamy uwagę na to, jak nasz czworonożny przyjaciel interpretuje to, co robimy my. Nie chcemy ranić jego uczuć, ale możemy to robić nieświadomie. Żeby nasz pupil czuł się kochany, musimy zapomnieć o tych zachowaniach.Pies, jako członek naszej rodziny, zasługuje na to, żeby być traktowanym z miłością i szacunkiem. Ze względu na niezrozumienie psiego języka i umysłu możemy przypadkiem dawać mu do zrozumienia, że nie jest dla nas ważny. Z punktu widzenia psa neutralne dla nas zachowania mogą być krzywdzące. Oto 7 przykładów, które mogą zranić pupila.
Czytaj dalej
Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
kowal bezskrzydły
Znajdziesz go zawsze w grupie, często złączonego odwłokiem z innym osobnikiem. Ze względu na ten szczególny sposób poruszania się nazywany jest “tramwajarzem”, a czasem “trupiarzem” przez częste pojawianie się na cmentarzach. Brany za szkodnika, na jego temat narosło wiele mitów, z którymi w tym artykule spróbujemy się rozprawić.Jaskrawoczerwony kolor i charakterystyczne czarne plamy sprawiają, że ciężko go przegapić. “Tramwajarz”, a właściwie kowal bezskrzydły, wzbudza w ludziach silne emocje. Kiedy pojawia się w naszych ogródkach, próbujemy się go pozbyć, traktując go jak szkodnika. Czy jednak faktycznie zasłużył sobie na tę renomę?
Czytaj dalej