puma w zoo
Źródło: Krystyna Gocman-Kubiak

Mamy kolejne zdjęcia pumy ze śląskiego zoo. Wiemy, jak czuje się Nubia

15 Lipca 2020

Puma Nubia od kilku dni mieszka w śląskim ogrodzie zoologicznym. Decyzją Sądu zwierzę zostało odebrane właścicielowi. Miało trafić do Poznania, jednak właściciel oddał je do Chorzowa, zaznaczając, że tu może zostać opiekunem i często odwiedzać swojego przyjaciela. Puma, która przez 6 lat żyła w domu powoli oswaja się z nowym otoczeniem. Jak czuje się zwierzę? Nasza czytelniczka przysłała nam zdjęcia!

Puma Nubia została objęta 30-dniową kwarantanną w śląskim zoo. Zwierzę zostało umieszczone w jednym z wybiegów na widoku. Odwiedzający ogród zoologiczny mają szansę ją spotkać. Jak zapewnia jej opiekun, Kamil S., puma szybko przyzwyczaja się do nowych warunków, choć lepiej byłoby jej w znanym jej domu. Opiekun zwierzęcia na każdym kroku podkreśla, że zamierza walczyć o powrót kota, który żył u jego boku przez 6 lat. Poważnie myśli też o zwrócenie się do Andrzeja Dudy, prezydenta Polski o pomoc.

Właściciel pumy chce prosić prezydenta o pomoc. Czy Andrzej Duda odda zwierzę Kamilowi?Właściciel pumy chce prosić prezydenta o pomoc. Czy Andrzej Duda odda zwierzę Kamilowi?Czytaj dalej

Puma Nubia w zoo, nowe zdjęcia

- Co do Nubii - wszystko jest ok, bo ona naprawdę szybko się adaptuje. Po co mnie pytacie jak jest? Iść do zoo i zobaczyć. Takiej możliwości, żeby się z nią spotkać i z bliska zobaczyć długo, długo nie będzie, bo myślę że jak wyjdziemy to odpoczniemy i na długi urlop pójdziemy. Gdzieś pojedziemy do ciepłych krajów. Trzymajcie kciuki i walczcie dalej - powiedział we wtorek w trakcie transmisji na Facebooku Kamil.

Nasza czytelniczka, Krystyna Gocman-Kubiak tego samego dnia ponownie udała się do zoo. W rozmowie z nami, wyznała, że widać, że zwierzę czuje się lepiej, zaczęło się ruszać, reagować na ludzi. Pani Krystyna odwiedziła pumę dwukrotnie w ciągu dwóch dni. Jej zdaniem, puma zaczęła być bardziej zainteresowana otoczeniem. Z początku miała siedzieć w jednym miejscu, wyglądała na smutną i stęsknioną.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniska
2. Corgi ma niesamowity zwyczaj przy jedzeniu. Jego pani nie może powstrzymać śmiechu, nagrała go

Ugoda z poznańskim zoo

Przypomnijmy, Kamil S. przez 6 lat wychowywał pumę w mieszkaniu. Decyzją Sądu miał oddać ją do zoo w Poznaniu, na co mężczyzna się nie zgodził. Przez 2 dni uciekał ze zwierzęciem, chowając się po lasach. Finalnie oddał ją do chorzowskiego zoo, zaznaczając, że tu panują lepsze warunki i może być w bliskim kontakcie ze zwierzęciem. Po dwóch dniach od oddania pumy do zoo, weteran zawarł ugodę z poznańskim ogrodem zoologicznym, który wcześniej dosadnie krytykował w mediach. Przeprosił dyrektorkę zoo z Poznania, Ewę Zgrabczyńską za krzywdzące słowa w jej stronę. Zobowiązał się nie publikować ani nie wypowiadać podobnych treści w przyszłości oraz usunąć z mediów społecznościowych wszelkie strony, grupy lub wydarzenia, mające na celu ratowanie pumy Nubii.

Jak puma czuje się w chorzowskim zoo? Zobaczcie zdjęcia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pumaPuma w zoo
Krystyna Gocman-Kubiak

pumaPuma w zoo
Krystyna Gocman-Kubiak

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu
  3. Adoptowała kotkę po przejściach, dla której zamontowała duże parapety. Dominika Gwit o odpowiedzialnej adopcji zwierząt
  4. Ojciec zrobił pamiątkowe zdjęcie córce na wycieczce. Kiedy spojrzał na nie w domu, nie mógł uwierzyć
  5. Chihuahua utonęła w wodzie. Plażowicze skierowali podejrzenia na właścicielkę
  6. Chcą w Polsce zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Za wschodnią granicą podjęto niepokojącą decyzję

Źródło: swiatzwierzat.pl

Następny artykuł