Swiatzwierzat.pl
puma w zoo

Krystyna Gocman-Kubiak

Mamy kolejne zdjęcia pumy ze śląskiego zoo. Wiemy, jak czuje się Nubia

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Puma Nubia od kilku dni mieszka w śląskim ogrodzie zoologicznym. Decyzją Sądu zwierzę zostało odebrane właścicielowi. Miało trafić do Poznania, jednak właściciel oddał je do Chorzowa, zaznaczając, że tu może zostać opiekunem i często odwiedzać swojego prz

Puma Nubia została objęta 30-dniową kwarantanną w śląskim zoo. Zwierzę zostało umieszczone w jednym z wybiegów na widoku. Odwiedzający ogród zoologiczny mają szansę ją spotkać. Jak zapewnia jej opiekun, Kamil S., puma szybko przyzwyczaja się do nowych warunków, choć lepiej byłoby jej w znanym jej domu. Opiekun zwierzęcia na każdym kroku podkreśla, że zamierza walczyć o powrót kota, który żył u jego boku przez 6 lat. Poważnie myśli też o zwrócenie się do Andrzeja Dudy, prezydenta Polski o pomoc. 

Puma Nubia w zoo, nowe zdjęcia 

- Co do Nubii - wszystko jest ok, bo ona naprawdę szybko się adaptuje. Po co mnie pytacie jak jest? Iść do zoo i zobaczyć. Takiej możliwości, żeby się z nią spotkać i z bliska zobaczyć długo, długo nie będzie, bo myślę że jak wyjdziemy to odpoczniemy i na długi urlop pójdziemy. Gdzieś pojedziemy do ciepłych krajów. Trzymajcie kciuki i walczcie dalej - powiedział we wtorek w trakcie transmisji na Facebooku Kamil.

Nasza czytelniczka, Krystyna Gocman-Kubiak tego samego dnia ponownie udała się do zoo. W rozmowie z nami, wyznała, że widać, że zwierzę czuje się lepiej, zaczęło się ruszać, reagować na ludzi. Pani Krystyna odwiedziła pumę dwukrotnie w ciągu dwóch dni. Jej zdaniem, puma zaczęła być bardziej zainteresowana otoczeniem. Z początku miała siedzieć w jednym miejscu, wyglądała na smutną i stęsknioną.

Ugoda z poznańskim zoo 

Przypomnijmy, Kamil S. przez 6 lat wychowywał pumę w mieszkaniu. Decyzją Sądu miał oddać ją do zoo w Poznaniu, na co mężczyzna się nie zgodził. Przez 2 dni uciekał ze zwierzęciem, chowając się po lasach. Finalnie oddał ją do chorzowskiego zoo, zaznaczając, że tu panują lepsze warunki i może być w bliskim kontakcie ze zwierzęciem. Po dwóch dniach od oddania pumy do zoo, weteran zawarł ugodę z poznańskim ogrodem zoologicznym, który wcześniej dosadnie krytykował w mediach. Przeprosił dyrektorkę zoo z Poznania, Ewę Zgrabczyńską za krzywdzące słowa w jej stronę. Zobowiązał się nie publikować ani nie wypowiadać podobnych treści w przyszłości oraz usunąć z mediów społecznościowych wszelkie strony, grupy lub wydarzenia, mające na celu ratowanie pumy Nubii.

Jak puma czuje się w chorzowskim zoo? Zobaczcie zdjęcia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Puma w zoo Krystyna Gocman-Kubiak

Puma w zoo Krystyna Gocman-Kubiak

Źródło: swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >