kamil s
Źródło: Projekt PUMA- NUBIA

Poruszające wystąpienie właściciela Nubii. Weteran komentuje sytuację podczas transmisji na żywo

14 Lipca 2020

Puma wciąż przebywa na terenie chorzowskiego zoo. Pobyt zwierzęcia w ogrodzie jest formą kompromisu pomiędzy weteranem a władzami poznańskiej placówki, która obecnie posiada prawną kontrolę nad losem zwierzęcia. W trakcie wystąpienia Kamil S. dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji oraz stanu zwierzęcia. Mężczyzna nie kryje emocji.

Puma jest jednym z głównych tematów relacjonowanych przez polskie media. Sprawa budzi wiele emocji i kontrowersji. Wokół osoby Kamila S. oraz jego zwierzęcia zebrało się grono zwolenników pozostawienia tej dwójki w spokoju. Wspierające go osoby podpisują petycję o zwrot dzikiego kota właścicielowi oraz wpłacają pieniądze na pomoc prawną dla mężczyzny. Emocje jakie wzbudza w obserwatorach sprawa Nubii mogą jednak przynieść im więcej szkody niż pożytku. Weteran apeluje o spokój i dziękuje za wsparcie jakie otrzymał od internautów, podkreślając jednocześnie, że to nie koniec ich perypetii.

Ocaliła umierającego psa. Zachowanie czworonoga wzrusza do łez, wideoOcaliła umierającego psa. Zachowanie czworonoga wzrusza do łez, wideoCzytaj dalej

Puma jest bezpieczna

Kamil S. opisał krótko sytuację zwierzęcia, zachęca też do odwiedzin w chorzowskim zoo.

- Co do Nubii - wszystko jest ok, bo ona naprawdę szybko się adaptuje. Po co mnie pytacie jak jest? Iść do zoo i zobaczyć. Takiej możliwości, żeby się z nią spotkać i z bliska zobaczyć długo, długo nie będzie, bo myślę że jak wyjdziemy to odpoczniemy i na długi urlop pójdziemy. Gdzieś pojedziemy do ciepłych krajów. Trzymajcie kciuki i walczcie dalej - mówi w trakcie transmisji mężczyzna.

-Jest bezpieczna w Chorzowie, jeszcze teraz trzeba zrobić, żeby szybko do nas wróciła. Da się to zrobić, tylko trzeba fizycznie pokazać, że jesteście - dodaje w dalszej części nagrania.

Zwierze nie czuje się źle w ogrodzie zoologicznym, jednak zdaniem byłego żołnierza, lepiej byłoby jej w dotychczasowym domu. Wierzy w to, że uda jej się do niego wrócić. Podkreśla wagę reakcji społecznej na decyzję sądu oraz placówki w Poznaniu. Ugodę określa jako adekwatną cenę za spokój i bezpieczeństwo wielkiego kota.

Weteran dziękuje za dotychczasowe wsparcie i apeluje o wytrwałość

Dzisiaj grzeje: 1.Stracił już nadzieję na powrót swojego przyjaciela. Husky odnajduje swojego pana po 7 latach
2. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

W trakcie 12-sto minutowego nagrania weteran wielokrotnie dziękuję za wsparcie jakie otrzymał, zarówno w internecie jak i w rzeczywistości. Podkreśla wagę reakcji ludzi na decyzję sądu i zoo w Poznaniu. Jednocześnie zwraca uwagę na to, by skupić się na bezpieczeństwie Nubii, a nie sprawa personalnych i kłótniach.

- Obiecajcie mi tylko jedno, że będziecie i że wam się nie znudzi. Wielu z was mogło mnie spotkać, może jutro też będę dostępny gdzieś tam na terenie ogrodu, bo po prostu tam załatwiamy różne rzeczy także cały czas jesteśmy. Można ze mną pogadać.

Apeluje o dalsze wsparcie oraz walkę, o to co jego zdaniem będzie najlepsze dla Nubii. Jednocześnie studzi emocję, mówiąc o środowiskach, którym nie odpowiada jego opieka nad zwierzęciem. Prosi by je ignorować, nie wdawać się w niepotrzebne spory.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:
1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
3. Doda w pięknych słowach pożegnała swojego psiego przyjaciela. Nie żyje Bestia
4. Niecodzienna akcja policji. By uratować mastiffa przesiadł się z radiowozu na kajak
5. Polscy youtuberzy podjechali pod Kościół dorożkami. Tak świętowali chrzciny córki
6. Zdjęciem psów zdradził, z kim się spotyka? Antek Królikowski nie uciszy już plotek

Źródło:Projekt PUMA- Nubia

Następny artykuł