Swiatzwierzat.pl
pudelek broni dziecka

Facebook/DailyMail Animals

Matka chciała obudzić niemowlę. Waleczny pudelek musiał interweniować, jego reakcja nie mieści się w głowie

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Pudelek nie miał zamiaru pozwolić matce zakłócić odpoczynku jego małego przyjaciela. Postanowił bronić śpiącego niemowlaka przed zapędami rodzicielki. Kobieta była szczerze zaskoczona zachowaniem pupila. Całe szczęście udało jej się uchwycić przeur

Pudelek widoczny na nagraniu musiał odczuwać bardzo silny instynkt opiekuńczy wobec nowo narodzonego niemowlaka. Psy naturalnie odczuwają potrzebę, by bronić śpiących członków swojego stada, w szczególności mniejszych i młodszych od siebie. Ponadto, pudel to bardzo towarzyska, inteligentna i skora do zabawy rasa, znana z tego, że dobrze dogaduje się z ludzkimi dziećmi.

Pudelek bronił niemowlaka przed obudzeniem

Zwierzęta często nawiązują z dziećmi swoich opiekunów piękne relacje. W większości wypadków starają się je chronić przed mniej lub bardziej realnymi zagrożeniami. W tym wypadku pies chciał się upewnić, że jego mały przyjaciel nie zostanie obudzony przed czasem.

Zwierzak zdawał się robić wszystko, by nie dopuścić matki do jej synka. Szczekając i szczerząc kły, a nawet kłapiąc zębami obok jej ręki, próbował odgonić ją od malucha. Był w tym bardzo skuteczny.

Krótkie, trwające kilkadziesiąt sekund nagranie rozbawiło wielu internautów do łez. Część z nich sugeruje jednak, że pudelek przekroczył granice tego, co jest dopuszczalne dla dobrze wychowanego psa.

Choć jego intencje z pewnością były szczytne, żaden czworonóg nie powinien traktować swoich właścicieli w taki sposób. Odsłanianie kłów, w sytuacji, w której oni chcą jedynie zająć się swoim dzieckiem, może świadczyć o pewnych problemach behawioralnych.

Pudle miniaturowe zwykle świetnie dogadują się z dziećmi

Miniaturowa wersja tej rasy wywodzi się wprost od swoich większych kuzynów. Zwierzęta rozmnażano, dobierając do siebie wyłącznie najmniejsze okazy. Hodowcom zależało na uzyskaniu odmiany pudla, która będzie tańsza w utrzymaniu.

Obecnie rasa ta jest ceniona ze względu na swój charakter. Mimo że rozmiarem przypominają szczeniaka pełnowymiarowego pudla, wydają się nie mieć żadnych kompleksów związanych ze swoim rozmiarem.

Są dość pewne siebie, aktywne i szybko przywiązują się do ludzi. Do ich zalet z pewnością należy dopisać także fakt, że świetnie znoszą mieszkanie w bloku. Szybko dostosowują się do nowych warunków, wiele osób uważa je dzięki temu za wzorowych towarzyszy podróży.

Niekiedy jednak cechuje je upór i nadmierna pewność siebie. Podobnie jak zwierzak widoczny na filmiku, pudelki nie zawsze zgadzają się z decyzjami opiekunów, co zwykle dobitnie pokazują swoim zachowaniem.

Zobacz filmik:

Źródło: facebook.com/dailymail

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >