Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dlaczego warto mieć psa? 10 niepodważalnych powodów
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 24.10.2019 14:05

Dlaczego warto mieć psa? 10 niepodważalnych powodów

Fot. unsplash.com @ Jonathan Daniels

Dlaczego warto mieć psa? Każdy odpowie twierdząco na to pytanie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie dostarczy ci czworonóg. Argumentów za moglibyśmy wymieniać w nieskończoność, jednak przygotowaliśmy dla ciebie jedynie (albo aż) 10 niepodważalnych powodów!

Pies to stworzenie, które dotrzyma towarzystwa każdemu człowiekowi. Nasze argumenty za kierowane są nie tylko do szarego uczestnika tłumu, ale także osoby starszej, chorej, czy otyłej. Dlaczego warto posiadać psa? Sprawdź, w jaki sposób rozwiąże twoje codzienne problemy.

Dlaczego warto mieć psa? Nawet nie wiesz, jak może ci pomóc!

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Mówi się tak, bo zwierzęta te bardzo szybko się przywiązują i potrafią okazywać emocje. Mają niesamowicie rozwiniętą intuicję, dzięki czemu będą w stanie pomóc każdemu człowiekowi. Nie ważne czy jesteś w średnim wieku, czy jesteś samotny lub, czy masz rodzinę. Korzyści z posiadania czworonoga odczuje każdy z nas!

Towarzyszy w trudnych chwilach

Zauważ, że psy są bardzo emocjonalne. Kiedy pupil zauważy, że się przejmujesz, jego automatycznie zacznie być smutno. Dlaczego warto mieć psa? Będzie ci towarzyszył i starał się, aby twój humor się poprawił. Będzie starał się zachęcić cię do zabawy lub po prostu dotrzyma ci towarzystwa.

Motywuje do uprawiania sportu

Pies to zwierze, który wymaga ruchu. Nie tylko będzie tu mowa o codziennych spacerach, ale także dostarczeniu naszemu pupilowi możliwości wybiegania się. Zamiast zostawiać go na otwartej przestrzeni, możesz biegać razem z nim! Pies to niesamowita motywacja, nie tylko zauważysz, że jest niesamowicie szczęśliwy z możliwości wspólnej zabawy, ale także wyznaczy tempo biegu.

Jest duszą towarzystwa

Niektórzy ludzie mogą częściej doświadczać samotności. Brak bliskich lub znajomych zastąpi ci zwierzak. Ty również będziesz jego towarzystwem, dlatego w ten sposób świetnie się uzupełnicie. Co więcej, zwierzaki polecane są osobom starszym, należy jednak mieć na uwadze możliwości osób w podeszłym wieku. Jeżeli taka nie ma możliwości częstych spacerów, lepiej będzie dać jej kota, który jest bardziej samowystarczalny niż pies.

Uczy odopwiedzialności

Posiadanie psa wiąże się z jego wychowaniem. Jak to się mówi, jaki pies, taki właściciel. W prawdzie nie chodzi wyłącznie o to, aby twój charakter odzwierciedlał twój zwierzak. Wychowanie psa jest bardzo ważne, nauczysz się, jak postępować w sytuacjach, kiedy ktoś się ciebie nie słucha — chodzi tu przede wszystkim o nauczenie komend twojego zwierzaka. Dodatkowo zaczniesz pilnować terminów poprzez regularne wizyty u weterynarza.

Zaczniesz lepiej organizować swój czas

Posiadanie czworonoga wiąże się z odpowiedzialnością. Jeżeli zdecydujesz się na posiadanie psa, powinieneś odpowiednio zagospodarować swój czas — mowa tu o regularnych spacerach i posiłkach o określonej porze. Pies pomoże ci zorganizować swój czas, dzięki niemu będziesz prowadził też zdrowszy tryb życia.

Zapewnia bezpieczeństwo

Niejednokrotnie pewnie zauważyłeś, że potulne i grzeczne psy, dla niektórych osób wykazują agresywne zachowania. Czworonogi wyczuwają toksycznych ludzi i starają się obronić przed nimi swojego pana. Nie zawsze będą na niego szczekać, czasami będą zwyczajnie podejrzliwe i nie dopuszczą, aby ten je głaskał lub się z nimi bawił.

Pomaga dzieciom z autyzmem

Nie tylko o dzieci chodzi, ale również o całą rodzinę. Naukowcy zauważyli, że komunikacja w rodzinie, która ma autystyczne dziecko i psa, działa o wiele sprawniej. Co więcej, dzieci z autyzmem nie są w stanie wykonywać niektórych czynności i wymagają szczególnej opieki. Dlaczego warto mieć psa? Pies zapewni twojemu dziecku bezpieczeństwo, a nawet będzie dodatkową ‚parą rąk’ do opieki’.

Obniża stres

Badacze wykazali, że psy łagodzą stany lękowe. Prawdą jest, że towarzystwo poprawia nasze samopoczucie. Co więcej, psy obniżają stres. Całkiem niedawno w sieci ukazał się artykuł o domu spokojnej starości, który jednocześnie stał się schroniskiem dla zwierząt. Czworonogi sprawnie odciągają uwagę osób starszych od schorzeń i bólu, dlatego też wnoszą w ich życie nową energię i nadzieję. Co więcej, osoby starsze stwierdziły, że dzięki psom czują się młodsze, a wszystko za sprawą tego, że pies nie zauważa różnicy między młodą dziewczyną a kobietą w podeszłym wieku.

Pomoże poznać sąsiadów

Dopiero podczas regularnych spacerów dostrzeżesz, kim są twoi sąsiedzi. Brak zwierzaka nie wymaga od ciebie wychodzenia z domu, dlatego może być ci ciężko poznać się z innymi. Dlaczego warto mieć psa? Wspólne spacery, rozmowy o zwierzętach, a nawet krótkie pogawędki w stylu ‚ale twój pies ma dużo energii’, pozwolą na zawarcie nowych znajomości. Kto wie, może twoją sąsiadką jest wysoka brunetka z huskim?

Posprząta za ciebie

Może się to wydawać absurdalne, ale taka jest prawda — pies posprząta za ciebie. Sama jestem posiadaczką psa, który non stop za mną chodzi i zbiera wszystkie możliwe okruchy i kawałki jedzenia. Towarzyszy mi podczas gotowania i zjada to, co upadło. Ogromną zaletą jest również to, że ograniczysz wyrzucanie jedzenia, bo twój pupil dokończy twoją porcję. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku, bo, mimo że psy są niezwykłymi łakomczuchami, to niektóre potrawy mogą im zaszkodzić.

Zobacz zdjęcia uroczych psiaków:

Dlaczego warto mieć psa

jeżeli czujesz się samotny, pies rozwiąże twój problem. Zawsze będzie ci towarzyszył i stanie się twoim najlepszym przyjacielem.

Dlaczego warto mieć psa

Psie instynkty potrafią wyczuć toksycznych ludzi, dlatego szybko wyzbędziesz się nieprzyjaciół z twojego towarzystwa.

Dlaczego warto mieć psa

Dzięki regularnym spacerom poznasz swoich sąsiadów.

Dlaczego warto mieć psa

Posiadanie psa wiąże się z odpowiedzialnością. Nauczysz się organizacji swojego czasu.

Dlaczego warto mieć psa

Pies obniża stres, a jego towarzystwo odwraca uwagę od złego samopoczucia i bólu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile koty mają palców? 90% ludzi podaje ZŁĄ odpowiedź
  2. Żałoba u zwierząt. Jak zwierzęta radzą sobie ze śmiercią?
  3. Dlaczego pies tarza się w odchodach? 3 główne powody