Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Psia fryzjerka wyznała, jakich psów nigdy nie chciałaby mieć. Miejsce nr 1 okrzyknęła "diabłem"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.05.2023 13:00

Psia fryzjerka wyznała, jakich psów nigdy nie chciałaby mieć. Miejsce nr 1 okrzyknęła "diabłem"

psia fryzjerka i chihuahua
pixabay/Teerasuwat; tiktok/alimaticc

Nikogo nie zdziwi fakt, że osoba pracująca na co dzień z różnymi rasami psów ma świetny pogląd na to, jak zachowują się poszczególne z nich. Bazując na własnych spostrzeżeniach, psia fryzjerka stworzyła ranking, w którym oceniła, na które czworonogi raczej by się nie zdecydowała. Możecie być zaskoczeni!

Okazuje się, że kłopotliwi klienci trafiają się nie tylko u fryzjerów dla ludzi, ale także tych dla psów. Na swoim TikToku użytkowniczka o nazwie alimaticc wyznała, na które rasy musi uważać w swojej pracy. Okazuje się, że rozmiar nie zawsze ma wiele wspólnego z łagodnością.

Te rasy psów, zdaniem groomerki, nie należą do najgrzeczniejszych

Ali Matic od jakiegoś już czasu pracuje jako groomerka. Codziennie z jej usług korzysta wiele czworonogów różnych ras. Dzięki temu ma rozeznanie i może określić, z którymi psami pracuje jej się najlepiej, a które zdecydowanie nie zaliczają się do najprzyjemniejszych klientów. W związku z tym stworzyła ranking, w którym wyznała, na jakiego pupila sama najprawdopodobniej nigdy by się nie zdecydowała.

Jedną z pierwszych ras, które wymieniła psia fryzjerka, są Doodle. Kobieta zauważa, że to “przeceniana mieszana rasa”. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnich latach zyskały one dużą popularność. Głównie dlatego, że ich sierść ma być nieuczulająca, co odpowiada wszystkim borykającym się z alergią.

doodle
pixabay/TechPhotoGal

Jako kolejne groomerka wymienia cocker spaniele. Jej zdaniem to psy, którym nie można odmówić uroku, jednak kłopotliwe mogą okazać się ich charakterystyczne uszy. Ze względu na ich długość często się brudzą, a sierść na nich bywa mocno posklejana.

cocker spaniel
pixabay/vlaaitje
Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

Psia fryzjerka nie zdecydowałaby się na te rasy

Kolejną pozycję w rankingu zajmują mopsy. Te znalazły się na liście groomerki nie z powodu wyglądu, czy charakteru, a ze względu na problemy zdrowotne. Nie da się ukryć, że to jedna z najbardziej chorowitych ras, która często ma również problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi.

mops
pixabay/StockSnap
 

Wszystkim opiekunom, którzy chcą mieć cichego, posłusznego towarzysza do spędzania całych dni na kanapie Ali odradza husky. Te czworonogi są zazwyczaj bardzo rozemocjonowane, a odpowiednia dawka ruchu to element obowiązkowy w ich codzienności.

husky
pixaby/Joe007

Kobieta zdradza również, że choć jedną z najpopularniejszych ras w ostatnich latach są owczarki niemieckie, sama najprawdopodobniej nie zdecydowałaby się na niego. To niewątpliwie urocze stworzenia, jednak mają tendencję do niepokoju.

owczarek niemiecki
pixabay/Ralphs_Fotos
 

Numer 1 "to diabeł"

Przedostatnie miejsce na liście przygotowanej przez groomerkę zajmują przedstawiciele rasy border collie. Jej zdaniem to jedni z najtrudniejszych klientów. Mają problemy, by wytrzymać w spokoju podczas zabiegów pielęgnacyjnych, a także są bardzo podejrzliwe.

border collie
pixabay/Phebe77

Niewątpliwie ku zaskoczeniu wielu osób, na samym szczycie listy psiej fryzjerki znajduje się nikt inny jak chihuahua. Rasę tę dosadnie określiła jako “małe diabły”. W odpowiedzi na jeden z komentarzy zaznaczyła jednak, że uwielbia wszystkie w wymienionych ras. Mimo to sama najprawdopodobniej nigdy nie zdecydowałaby się na posiadanie ich przedstawicieli.

chihuahua
pixabay/HG-Fotografie

źródło: g.pl; tiktok/alimaticc

Pokazali, co wyszło z lasu pod Białymstokiem. Mało kto zgadnie, co to za zwierzę, "Zgłupiałam"
zając w Parku Narodowym
Na facebookowym profilu Polskich Parków Narodowych udostępniono zdjęcie, które wywołało niemałe zamieszanie w sieci. Internauci zachodzą w głowę, co znajduje się na fotografii. Pod nią zamieszczono jedynie humorystyczny podpis “misiaczek”. Jesteś w stanie określić, co wyszło z puszczy?Natura potrafi zaskakiwać - to stwierdzenie nie podlega dyskusji. Chociaż szacuje się, że do dziś opisano około 2 mln zwierząt i roślin na Ziemi, to mało kto jest w stanie określić, czym jest tajemnicze stworzenie, które udało się uchwycić na zdjęciu z Puszczy Knyszyńskiej. Spróbuj określić, czym jest enigmatycznie wyglądający “misiaczek”.
Czytaj dalej
Tego już za wiele. Słynna kocia kawiarnia nie chce gościć małych dzieci, rodzice posunęli się za daleko
Dziecko dotyka kota
Kocie kawiarnie cieszą się wciąż dużą popularnością wśród odwiedzających, a zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym. “Biały Kot” z Gdyni wprowadził ważną zmianę, przez którą nie wszystkie maluchy będą mogły skorzystać z jej usług. Powód? Chodzi o bezpieczeństwo kocich rezydentów. Pracownicy chcą zadbać o to, by zwierzęta czuły się swobodnie i dobrze w lokalu. Kocia kawiarnia “Biały Kot” nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony odwiedzających. Mruczki towarzyszą w niej wszystkim chętnym, którzy rozsiądą się przy jednym ze stolików z ciastem czy kawą. Jednak teraz regulamin uległ zmianie i o tym, czy będzie można skorzystać z jej usług, zadecyduje wiek.
Czytaj dalej