Swiatzwierzat.pl
Nuri

youtube/Kritter Klub

Psa nieustannie dręczą koszmary. Jego przeszłość skrywa smutną tajemnicę

31 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bezdomny pies krzyczy za każdym razem, gdy zapada w sen. Dopóki ratownicy nie przyszli mu z pomocą, zwierzę w pojedynkę zmagało się z traumą przeszłości. Dzięki wysiłkowi weterynarzy i wolontariuszy dzisiaj Nuri wreszcie może spać spokojnie.

Niezliczone nieprzespane noce były smutną rzeczywistość bezdomnego psa imieniem Nuri. Każdego dnia i każdej nocy zwierzę nie potrafi zmrużyć oka. Wszystko przez traumatyczne doświadczenia z okresu bycia szczenięciem.

Bezdomnego psa bez przerwy męczą koszmary

Czworonoga mieszkającego na ulicach Korei Południowej znalazła pewna młoda kobieta. Ratowniczka zwierząt wspomina, że pupil wałęsał się samotnie po parkingu, jednak w pewnym momencie zdecydował się podążyć za nią do domu. Niewielkich rozmiarów psiak dostał na imię Nuri.

nuri

W tamtym czasie Nuri był bardzo wychudzony, a głęboka rana na prawym boku zaniepokoiła jego tymczasową opiekunkę. Na domiar złego zwierzę niepewnie stawiało kroki i miało skurcze, co mogło świadczyć o urazie - zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

wrhsb

Na filmie kobieta wyjaśnia, że ​​kiedy po raz pierwszy usłyszała płacz i krzyki Nuriego, myślała, że ​​jest maltretowany. Jednakże szybko odkryła, że zwierzę zmaga się z koszmarami sennymi. To przykre odkrycie skłoniło ją do szukania pomocy u lekarzy weterynarii i ekspertów z dziedziny behawioryzmu zwierząt.

chłopiec z kotem

Kocia kawiarnia Miau Cafe zmienia regulamin. Dzieciom do 13 roku życia wstęp wzbroniony

CZYTAJ DALEJ

Czworonóg padł ofiarą znęcania się nad zwierzętami

Na początku opiekunka Nuriego nie wiedziała, czy pies choruje, czy też przyczyny koszmarów leżą gdzie indziej. Wszystko jednak wskazuje na to, że za czasów, gdy Nuri mieszkał na parkingu, doświadczył znęcania ze strony człowieka.

Psiak najprawdopodobniej został brutalnie dźgnięty w brzuch, kiedy obcy ludzie próbowali wyciągnąć go spod samochodu. Od tego czasu wisiało nad nim widmo przeszłości.

Przechwytywanie

Młoda Koreanka zwróciła się o pomoc do weterynarza z pobliskiej kliniki, gdzie Nuri został przetransportowany. W szpitaliku dla zwierząt wykonano mu rezonans magnetyczny i na jego podstawie zlecono odpowiednią formę leczenia.

Pracownicy kliniki poddali Nuriego aromaterapii, która umożliwiłaby czworonogowi spokojne zasypianie. To był strzał w dziesiątkę! Wystarczyło stworzyć psiakowi bezpieczne, a zaraz relaksujące miejsce, by odpłynął w objęcia Morfeusza.

Nuri

Niedługo potem Nuri został adoptowany przez nową rodzinę. Doczekał się również odwiedzin ratowniczki, dzięki której dziś wiedzie spokojne życie w gronie kochających ludzi. Spotkaniu towarzyszyły uśmiechy przez łzy ze wzruszenia.

Historię koreańskiego psiaka imieniem Nuri możecie obejrzeć na kanale Kritter Klub. Link do filmu znajduje się tutaj. Pamiętajcie, by włączyć napisy!

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/Kritter Klub

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >