Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Przygarnęła królika, nie widziała, że zyska coś więcej. Koty są zachwycone
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 14.02.2024 13:29

Przygarnęła królika, nie widziała, że zyska coś więcej. Koty są zachwycone

adoptowany królik
adoptowany królik, źródło: tiktok/fosterwithemily

Przez pierwszy rok swojego życia traktowany był jak puchata zabawka. Skrzywdzone zwierzę, które zostało wyrzucone na śmietnik, nie widziało już sensu życia. Na całe szczęście trafiło w dobre ręce. Dzięki opiece dyrektorki schroniska znalazło nowy cel.

 

Królik jako pierwsze zwierzątko dla dziecka

Króliki, które są fantastycznymi zwierzętami, często z powodu swojego uroczego wyglądu zostają wręczane dzieciom jako ich pierwsze zwierzątko. Nie ma w tym geście nic złego oczywiście, jeżeli darczyńcy oraz opiekunowie mają świadomość, jak wymagającymi są stworzeniami. Niestety niewielu opiekunów wie, czego potrzeba królikom do dobrego rozwoju. Zniechęceni dzikością zwierzęcia pozbywają się kłopotu, często wyrzucając królika na śmietnik. Mylnie myśląc, że to polne, dzikie zwierzę samo sobie poradzi. 

Kobieta o imieniu Emily jest dyrektorką schroniska Ruby and Laurel Animal Rescue w Clinton w Karolinie Północnej. Na co dzień ratuje głównie bezdomne psy oraz koty. Tym razem pod jej opiekę trafił wyrzucony na śmietnik królik. 

3 rasy psów, których behawiorysta nie poleca dla ludzi zapracowanych Przebadali wilki z Czarnobyla. Jest nowa nadzieja dla chorych na raka

Wyrzucony na śmietnik królik zyskał dzięki kobiecie nowy cel w życiu

Dyrektorka schroniska wiedziała, że schroniskowa klatka nie będzie dobrym rozwiązaniem dla porzuconego, zmarnowanego zwierzęcia. Aby nie pogłębiać jego traumy, postanowiła zabrać królika do siebie do domu. Dzięki dobrej opiece królik, który otrzymał imię Bertha mógł pokazać swój prawdziwy charakter. Gdy w domu zaczęły się pojawiać inne, potrzebujące pomocy zwierzęta królicza mama otaczała je opieką. Kobieta nie mogła uwierzyć w to co widzi, dlatego zaczęła nagrywać Berthę. Nagranie, które zamieściła w sieci, poruszyło internautów. 

@fosterwithemily

Bertha was a neglected rabbit all through her first year of life. Shes particular to the young babies that come into our home to be fostered that need extra love and she loves to be their foster mama. 🥹🩷

♬ What Was I Made For? - Billie Eilish

Bertha odkryła nowy cel w swoim króliczym życiu. Zwierzę wchodzi w interakcję z każdym nowym podopiecznym, który pojawi się w domu. Bawi się z nimi, przytula się do nich, śpi z nimi, a nawet zgadza się na pielęgnację wykonywaną przez kocie języki.

Królicza mama dba o najmłodszych. Dzięki niej zwierzęta lepiej znoszą porzucenie

Kobieta zawsze czuwa przy pierwszym spotkaniu nowego podopiecznego z królikiem. Upewnia się, że zwierzęta dobrze się ze sobą dogadują i nie powstaje między nimi żadna rywalizacja.

Bertha szczególnie upodobała sobie małe zwierzęta. Szczeniaki oraz kociaki otrzymują od niej matczyną miłość, jakiej nie zaznały od swoich biologicznych mam. Królicza mama czuwa nad nimi i wychowuje, ale przede wszystkim sprawia, że zwierzęta, które są przestraszone sytuacją, w jakiej się znalazły, nabierają pewności siebie i czują się bezpiecznie. 

Źródło: tiktok/fosterwithemily