Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 19:07

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

kot w oknie
policja.pl

Policjanci z Jaworzna otrzymali zgłoszenie o przestraszonym kocie siedzącym na parapecie w domu. Zwierzę wyglądało na smutne i samotne. Osoba zgłaszająca wyznała, że właścicielka trafiła do szpitala, stąd istnieje obawa, że nikt nie zajmuje się zwierzęciem.

Kot przebywał sam w mieszakniu 

Mundurowi nie zlekceważyli zgłoszenia i udali się pod wskazany adres. Na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Wystraszony kot siedział samotnie na parapecie w mieszkaniu. Właścicielka prawdopodobnie nie zdążyła przekazać zwierzaka osobie bliskiej do opieki. Kot mieszkał w domu sam.

- Drzwi do mieszkania były zamknięte, a w oknie policjanci zastali siedzącego na parapecie, wystraszonego kotka. Na miejsce przyjechał również zastęp straży pożarnej z Jawora. Za pomocą podnośnika, przez uchylone okno strychowe, jeden z kryminalnych dostał się do wnętrza budynku, skąd zabrał przestraszonego zwierzaka - informują o akcji ratunkowej mundurowi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kot trafił w ręce pracownika Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Jawor. Do powrotu właścicielki przebywa w jednym z domów tymczasowych.

- Miejmy nadzieję, że po powrocie z hospitalizacji, właścicielka szybko odzyska swojego pupila - dodają policjanci.

Jak zabezpieczyć pupila na czas naszej nieobecności?

Opieka nad zwierzętami wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Dobrze jest mieć zaufaną osobę, która w razie naszej nieobecności będzie mogła zająć się zwierzakiem. Takie sytuacja często należy uzgadniać dużo wcześniej. Pies czy kot powinny mieć możliwość zapoznania się z tymczasowymi właścicielami.

Należy też pamiętać o zabezpieczeniu zwierzaka na czas naszej nagłej nieobecności. Dodatkowe klucze do mieszkania najlepiej przekazać rodzinie czy przyjaciołom. 

Tagi: Policja Kot