Swiatzwierzat.pl
Fundacja Beagle w Dom

Fundacja Beagle w Dom

Protest obrońców zwierząt przed kościołem. Potępiają zachowanie proboszcza, który broni Waldemara B.

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Mieszkańcy Kaszub i okolic mają już stanowczo dosyć zachowania proboszcza Zbigniewa Wysieckiego. Są zbulwersowani niedawną wypowiedzią duchownego, który wstawił się za Waldemarem B. Mimo że byłemu senatorowi Prawa i Sprawiedliwości zostały już postawione zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, ksiądz w dalszym ciągu broni swojego przyjaciela. W odpowiedzi kilkunastoosobowa grupa protestujących zgromadziła się pod kościołem w Rekownicy, by wyrazić swój sprzeciw wobec działań miejscowego proboszcza.

Sprawa byłego polityka z Kościerzyny wciąż odbija się głośnym echem. Waldemar B. podejrzany jest o znęcanie się nad swoim psem, który w konsekwencji zmarł. Obrońcy praw zwierząt nie godzą się na usprawiedliwianie przemocy wobec słabszych istot, a tym bardziej wspieranie oprawców zwierząt przez przedstawicieli kleru.

Proboszcz stanął w obronie Waldemara B. Przekonuje, że były polityk kocha swoje zwierzęta

Jak wynika z materiału filmowego oraz ustaleń policji, były senator PiS przyczepił swojego psa do haka samochodowego, wsiadł do pojazdu i nacisnął gaz. Zwierzę nie było w stanie dotrzymać narzuconego tempa, dlatego po pewnym czasie padło bezwładnie na ziemię i w dalszym ciągu było ciągnięte na sznurze po asfalcie.

Sekcja zwłok wykazała, że odniesione obrażenia były bezpośrednią przyczyną zgonu zwierzęcia. W związku z tym zdarzeniem właściciel zwierzęcia został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut znęcania ze szczególnym okrucieństwem nad psem.

Mimo to znajdują się osoby niewierzące w winę byłego polityka. Ksiądz w rozmowie z "Faktem" twierdził, że Waldemar B. nie był zdolny do skrzywdzenia własnego psa, a nagranie zostało zmanipulowane, aby ukazać polityka w niekorzystnym świetle.

Co więcej, duchowny obwiniał świadków zdarzenia i starał się o zwrócenie drugiego ze zwierząt oprawcy. Pies został interwencyjnie odebrany z rąk właściciela i obecnie przebywa w kościerskim schronisku.

Szeryf razem ze swoją lojalną towarzyszką

Emerytowany szeryf odszedł na wieczną służbę. Wierny pies policyjny z tęsknoty zmarł tego samego dnia

CZYTAJ DALEJ

Tłum protestujących zebrał się pod parafią

Sobota w miejscowości Rekownica upłynęła pod hasłem "NIE przemocy wobec zwierząt!". Przedstawiciele Inicjatywa Polska oraz Fundacja Beagle w Dom zorganizowali akcję protestacyjną pod parafią, której ksiądz kanonik miał stanąć w obronie Waldemara B.

Pod świątynią zgromadziła się kilkunastoosobowa grupa potępiająca działania Waldemara B. oraz broniącego go proboszcza Zbigniewa Wysieckiego. Na przykościelnym ogrodzeniu zawisły banery z hasłami, które wyrażają sprzeciw wobec przemocy wobec zwierząt.

To spacer przeciw przemocy wobec zwierząt, będący odpowiedzią na zdarzenie z udziałem Waldemara B. byłego senatora PiS, jak również odpowiedzią na słowa wieloletniego proboszcza parafii w Rekownicy, który stanął w jego obronie – wyjaśniała Monika Jaskulska z kościerzyńskiego oddziału Inicjatywy Polskiej i inicjatorka protestu pod kościołem.

Na miejscu pojawił się patrol policji. Jak zaznaczają organizatorzy manifestacji, akcja ma charakter pokojowy, a jej głównym celem jest wyedukowanie miejscowego proboszcza w kwestii humanitarnego traktowania zwierząt.

Liczymy, że proboszcz parafii zrozumie, że nikt nie ma prawa w jakikolwiek sposób stosować przemocy wobec zwierząt, a każdy jej przejaw powinien zostać potępiony. Jesteśmy zbulwersowani, że ktokolwiek próbuje bronić Waldemara B., a tym bardziej ksiądz. Mamy nadzieję, że zrozumie, że nie ma zgody na takie zachowanie – dodała Jaskulska.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >