Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Motocyklista widział, jak wyrzucili psa z auta. Mógł zrobić tylko jedno
Klaudia Piechocka
Klaudia Piechocka 29.05.2023 14:01

Motocyklista widział, jak wyrzucili psa z auta. Mógł zrobić tylko jedno

pies wyrzucony z auta
tiktok/santuarioanimalbo

Szokujące zdarzenie miało miejsce w Boliwii. Jadący na motocyklu mężczyzna zauważył, że osoby w samochodzie przed nim wyrzuciły przez okno psa. 

Zachowanie motocyklisty cudem uratowało zwierzakowi życie. Pies był w złym stanie i prawdopodobnie nie przeżyłby bez pomocy.

Okrucieństwo pasażerów samochodu

Sytuacja miała miejsce 14 maja 2023 roku na drodze do Coroico w Boliwii. Motocyklista nagrał i opublikował w mediach społecznościowych filmik ukazujący zdarzenie, gdy grupa ludzi w samochodzie osobowym, wyrzuca na zakręcie przez okno psa. 

Mężczyzna po ujrzeniu na drodze zwierzęcia zatrzymał się, by mu pomóc. Na nagraniu zauważyć można, że delikatnie przenosi psa w bezpieczne miejsce. Wstrząśnięty sytuacją motocyklista postanowił samodzielnie zabrać zwierzę do kliniki weterynaryjnej. 

Po konsultacji ze specjalistami okazało się, że stan czworonoga jest ciężki, lecz stabilny. Istnieją duże szanse, że powróci do zdrowia. Po opowiedzeniu lekarzom niesamowitej historii mężczyzna zalał się łzami i obiecał, że adoptuje psa.

@santuarioanimalbo BUSCAMOS AL RESPONSABLE DE ESTA ATROCIDAD!! PASO HOY 14/05/23 CAMINO A COROICO #santuarioanimalbolivia ♬ sonido original - Santuario Animal Bolivia
Szczeniak stał się gwiazdą wydania wiadomości na żywo. To zachowanie zwróciło uwagę widzów

Konsekwencje nieludzkiego czynu

Na nagraniu uwiecznione zostały tablice rejestracyjne samochodu, którym podróżowali sprawcy zdarzenia. Internauci nie mieli wątpliwości, że oprawcom należy się kara. Wiele osób deklarowało, że będzie regularnie składać skargi na właścicieli pojazdu.

Do boliwijskiej policję wkrótce po internetowym apelu zgłosił się mężczyzna odpowiedzialny za skrzywdzenie psa. Luis S.R. zostanie wkrótce bardziej szczegółowo przesłuchany. 

Przeciw mężczyźnie zostało wszczęte postępowanie. Przez fundację Amor Por Los Animales Bolivia została złożona także skarga za znęcanie się nad zwierzętami. 

Okrucieństwo wobec zwierząt jest przestępstwem

Mimo tego, że jesteśmy coraz bardziej świadomi praw zwierząt, nadal zdarza się wiele nadużyć. Nagłaśnianie brutalnych sytuacji może pomóc w zwiększaniu świadomości ludzi oraz ukaraniu sprawców. 

Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami lub nieuzasadnionego uśmiercenia zwierzęcia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem, kara wydłużyć się może do 5 lat. 

Jeśli jesteś świadkiem nieodpowiedniego traktowania zwierząt, zgłoś sytuację służbom lub odpowiednim fundacjom.

Źródło: TikTok, lastampa.it,  prawo.pl

7 zachowań, którymi nieświadomie ranisz swojego psa. Jeśli nie przestaniesz, pupil poczuje, że go nie kochasz
smutny pies rasy cavalier
Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę, że zrozumienie zachowań pupila bywa ciężkim zadaniem. Niestety mniej zwracamy uwagę na to, jak nasz czworonożny przyjaciel interpretuje to, co robimy my. Nie chcemy ranić jego uczuć, ale możemy to robić nieświadomie. Żeby nasz pupil czuł się kochany, musimy zapomnieć o tych zachowaniach.Pies, jako członek naszej rodziny, zasługuje na to, żeby być traktowanym z miłością i szacunkiem. Ze względu na niezrozumienie psiego języka i umysłu możemy przypadkiem dawać mu do zrozumienia, że nie jest dla nas ważny. Z punktu widzenia psa neutralne dla nas zachowania mogą być krzywdzące. Oto 7 przykładów, które mogą zranić pupila.
Czytaj dalej
Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
kowal bezskrzydły
Znajdziesz go zawsze w grupie, często złączonego odwłokiem z innym osobnikiem. Ze względu na ten szczególny sposób poruszania się nazywany jest “tramwajarzem”, a czasem “trupiarzem” przez częste pojawianie się na cmentarzach. Brany za szkodnika, na jego temat narosło wiele mitów, z którymi w tym artykule spróbujemy się rozprawić.Jaskrawoczerwony kolor i charakterystyczne czarne plamy sprawiają, że ciężko go przegapić. “Tramwajarz”, a właściwie kowal bezskrzydły, wzbudza w ludziach silne emocje - od zaciekawienia, przez odrazę, po przerażenie. Kiedy pojawia się w naszych ogródkach, próbujemy się go pozbyć, traktując go jak szkodnika. Czy jednak faktycznie zasłużył sobie na tę renomę?
Czytaj dalej