Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Potrafisz znaleźć rybę na obrazku? Ta zagadka wcale nie jest taka łatwa
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.05.2023 10:20

Potrafisz znaleźć rybę na obrazku? Ta zagadka wcale nie jest taka łatwa

rysunek zagadka
facebook/Erie County Senior Center

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w gronie naszych czytelników jest wielu miłośników zagadek na spostrzegawczość. Jeśli uważasz, że masz sokoli wzrok i chcesz udowodnić to po raz kolejny, mamy dla ciebie świetne wyzwanie. Spróbuj znaleźć na obrazku ukrytą rybę!

Żeby nie było zbyt łatwo, ryba to nie jedyne, co możesz wypatrzeć na rysunku. Jest tam aż 12 ukrytych przedmiotów, które znajdą jedynie koneserzy łamigłówek. Skup się i wyostrz wzrok do granic możliwości, zadanie zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych!

Test na spostrzegawczość. Znajdź ukrytą rybę

W sieci pojawiło się nie lada wyzwanie dla wielbicieli testów na spostrzegawczość. Mianowicie zwykły obrazek, na którym na pierwszy rzut oka widać kobietę pod parasolem, tuż obok której stoją koty i psy, skrywa więcej, niż mogłoby się wydawać. 

Pierwsza część zagadki również może wydawać się niepozorna. Zjedź odrobinę niżej, skup na nim wzrok i spróbuj dostrzec rybę. To udaje się tylko nielicznym internautom. Żeby było trudniej, postaraj się zrobić to w 5 sekund. Czas start!

zagadka (1).jpg
facebook/Erie County Senior Center
Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone

Ryba to dopiero pierwsza część testu

Jeśli zlokalizowanie ryby masz już za sobą, tak naprawdę wyzwanie dopiero się rozpoczyna. Na obrazku autor ukrył aż 12 przedmiotów. Aby móc nazywać się mistrzem spostrzegawczości, teraz spróbuj znaleźć: puszkę, grzebień, lizaka, miseczkę, kość, kokardę, kubek, pączka, gumową kaczkę, ser i piłkę.

Jesteśmy przekonani, że tym razem będziesz potrzebować zdecydowanie więcej czasu, niż poprzednio. Aby przekonać się, jak długo zajmie ci znalezienie wszystkich wymienionych rzeczy, dobrym pomysłem będzie włączenie stopera. Dzięki temu będziesz mógł porównać swój wynik z innymi internautami biorącymi udział w zabawie.

Rozwiązanie zagadki

Koniecznie daj nam znać w komentarzu, czy udało ci się rozwiązać zagadkę, która pokonała niejednego internautę. Jeśli nie, nie masz się czym przejmować, niektórych szczegółów nie dopatrzyłby się nawet mistrz testów na spostrzegawczość.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie wyzwania. Jeśli chcesz przekonać się, gdzie autor zakamuflował wszystkie z wymienionych przedmiotów, wystarczy, że zjedziesz odrobinę niżej.

zagadka (2).jpg
facebook/Erie County Senior Cente

źródło: facebook/Erie County Senior Center, onet.pl

Loki został wybrany spośród setek bezpańskich psów. Nigdy nie zapomną, co zrobił w drodze do nowego domu
adoptowany pies
Schroniska przepełnione są zwierzętami, które tylko czekają, aż ktoś je adoptuje i pokocha. Tego szczęścia zaznał pies imieniem Loki, którego nowa właścicielka podzieliła się wzruszającym nagraniem w serwisie TikTok. W krótkim czasie pupil zyskał nowy dom, kochającą rodzinę i internetową sławę. Czternastosekundowe nagranie z jazdy samochodem ze schroniska wzbudzi silne emocje w każdym miłośniku psiaków.Użytkowniczka TikToka o imieniu Abigail (@abigailada12) nie spodziewała się, że w ciągu paru dni ona i jej nowo adoptowany pupil staną się internetowymi gwiazdami. A wszystko to za sprawą krótkiego wideo, którym podzieliła się w serwisie społecznościowym. Filmik pokazujący drogę psa Lokiego ze schroniska do domu zrobił furorę – zgromadził ponad dwa miliony polubień i tysiące komentarzy.
Czytaj dalej
Budowlańcy znaleźli w rurze kanalizacyjnej psa, nie był tam sam. To jednak nie koniec niespodzianek
pies w rurze kanalizacyjnej
Do schroniska Stray Rescue of St. Louis wpłynęło zgłoszenie od robotników, którzy w jednej w rur kanalizacyjnych zauważyli psa. Zwierzę nie pozwalało się do siebie zbliżyć, a nie mogło zostać tam z oczywistych względów bezpieczeństwa. Na miejsce udali się ratownicy, którzy za zadanie mieli schwytać czworonoga i przetransportować do ośrodka.Kiedy rozpoczęła się akcja odłowienia psa, okazało się, że jego niepokój jest uzasadniony. Mianowicie bronił szczeniąt, które znajdowały się tuż za nim w rurze. Wtedy wszyscy byli niemalże pewni, że to dzielna sunia broni swoich młodych. Jednak później na jaw wyszły zaskakujące fakty.
Czytaj dalej