Swiatzwierzat.pl

twitter/Rogeruv

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku

28 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Strychnina i arszenik, nawet rycyna, insulina i potas - wszystko może nas zabić, a sytuacja mająca miejsce w Kolumbii pokazuje, że nawet łowienie ryb może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. 24-letni rybak udał się do lekarza, ponieważ miał trudności z oddychaniem. Specjalista zajrzał w jego gardło i nie wierzył własnym oczom. W przełyku mężczyzny znajdowało się wciąż żywe zwierzę. 

Do zaskakujących wydarzeń doszło w Kolumbii. Miłośnik wędkarstwa nie spodziewał się, że zwykły wypad na ryby zakończy się dla niego problemami z oddychaniem i wizytą w szpitalu. Interwencję medyczną nagrano, a następnie udostępniono w sieci. Trudno się dziwić, że wzbudziła duże zainteresowanie wśród internatów.

Rybak nie mógł złapać tchu

24-latek z Kolumbii miał trudności z zaczerpnięciem oddechu, a więc czym prędzej zawieziono go do szpitala Santander Herrera w kolumbijskiej miejscowości Pivijay. Po przyjeździe do placówki nie był w stanie wyjaśnić, co dokładnie mu dolega, dlatego wizyta zaczęła się od przeprowadzenia wszystkich szczegółowych badań.

Lekarz, który przyjął pacjenta, sam nie krył zdziwienia, po tym, co zobaczył w jego przełyku młodego mężczyzny. Zdjęcie rentgenowskie ujawniły, iż w gardle znajduje się ciało obce, uniemożliwiające mu oddychanie. Miało ono w przybliżeniu około 18 centymetrów długości.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Z jego gardła wyciągnęli 18-centymetrową rybę

Okazało się, że przyczyną problemów z oddychaniem 24-latka była ryba, która zablokowała jego przełyk. Medycy niezwłocznie przystąpili do zabiegu usunięcia zwierzęcia z narządu łączącego gardło z żołądkiem.

Na szczęście zabieg przebiegł po ich myśli, a co więc nagrano go, a następnie materiał udostępniono w sieci. Na filmie widać, jak lekarz chwyta szczypcami rybę zalegającą w gardle pacjenta. Jednak to nie koniec niespodzianek! Zwierzę wciąż żyło!

Skąd ryba żywa ryba wzięła się w gardle mężczyzny?

Internautom od razu nasunęło się na myśl pytanie, skąd żywa ryba wzięła się w przełyku wędkarza. Okazuje się, że podczas połowów rybacy, przygotowując sprzęt do zarzucenia, często trzymają w zębach mniejsze ryby służące za przynętę. Wszystko wskazuje na to, że 24-latek przez przypadek połknął jedną z nich.

Inne źródło sugeruje natomiast, że wędkarz włożył rybę do ust, ponieważ dostrzegł, że spławik zniknął pod wodą, co sygnalizuje kolejne branie. Tak czy inaczej, na szczęście wszystko zakończyło się dobrze, a nieprzewidziana hospitalizacja to nauczka dla młodego mężczyzny, a także przestroga dla wszystkich, aby nie popełnili podobnego błędu. 

źródło: webniusy.com

Pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Internauci przecierają oczy, "Skąd go wytrzasnąłeś?!"

Pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Internauci przecierają oczy, "Skąd go wytrzasnąłeś?!"

CZYTAJ DALEJ
10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka

10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wąż sprytnie zakradł się do mieszkania. Niewiarygodne, gdzie go znaleźli
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Masz w domu królika? Wielu właścicieli zapomina o jednej ważnej rzeczy
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Przyłapali go leśnicy, kiedy kręcił się przy ziemi. Chociaż budzi lęk i odrazę, nic, tylko mu współczuć
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Musiał pilnie skorzystać z toalety. Straszne, co czaiło się w muszli, "Zaczął na mnie chlapać i syczeć"
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]