Swiatzwierzat.pl
Ranny lisek

Animals Opoczno

Potrącony lisek leżał na środku drogi. Kierowcy obojętnie przejeżdżali tuż obok

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W niedzielę, tj. 13 czerwca br. na mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący akcji ratunkowej małego liska. Ranne zwierzątko leżało na środku drogi nieopodal kopalni Grudzień Las w województwie łódzkim. Mijający go kierowcy nie kwapili się do udzielenia mu pomocy.

O zaistniałej sytuacji oraz rażącej obojętności i braku reakcji ze strony świadków zdarzenia poinformowała organizacja prozwierzęca Animals z Opoczna. W poście zaznaczyli, że na szczęście znalazł się ktoś, komu życie rannego zwierzątka nie było obojętne.

Mały lisek przechodził przez ulicę, niestety nie zdążył

Jak wynika z wpisu, Pani Monika, przejeżdżając koło kopalni Grudzień Las, zauważyła leżącego na środku asfaltu rannego liska. Maleństwo czołgało się resztkami sił w stronę pobocza, ewidentnie odczuwając ból. Nie wiadomo, ile czasu minęło od feralnego wypadku.

Niewykluczone, że odłączyło się od swojej rodziny i nie zdążyło uskoczyć przed nadjeżdżającym pojazdem, w wyniku czego odniosło obrażenia. Mimo, iż był widoczny gołym okiem, nikt nie zabezpieczył go ani nie wezwał na miejsce służb.

- Ilu kierowców nie zareagowało? Tego nie wiemy i na pewno się nie dowiemy - pytają retorycznie obrońcy praw zwierząt.

Pani Monika wraz z Gabrysią i Tosią nie była w stanie obojętnie przejechać obok zwierzęcia w potrzebie. Zatrzymała samochód i niezwłocznie skontaktowała się z wolontariuszami.

Hipopotam

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

CZYTAJ DALEJ

"Chodzi lisek koło drogi"

Jeden z aktywistów pojechał na miejsce zdarzenia i odebrał liska od zatroskanych pań. Lisek został zabrany do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, gdzie zaopiekowali się nim specjaliści.

Gdyby nie wielkie serca przypadkowych osób, maluszek mógłby nie doczekać się nadejścia pomocy, lub co gorsza, stracić życie pod kołami pędzących samochodów.

Do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt dochodzi często, dlatego policja i leśnicy ostrzegają, aby zachować szczególną ostrożność podczas podróży w pobliżu łąk, lasów, czy pól. Nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek.

Chociaż polskie prawo nie nakłada żadnej kary ani grzywny za potrącenie zwierzęcia, które wyskoczyło na ulicę z zarośli, ustawa o ochronie zwierząt nakazuje kierowcy udzielić pomocy zwierzęciu. Za ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy grozi kara grzywny.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >