Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Porzucone kocięta uratowane przez dzielnicowych. Kto wyrzucił je do rowu?
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 24.03.2022 18:54

Porzucone kocięta uratowane przez dzielnicowych. Kto wyrzucił je do rowu?

kocięta
opoczno.policja.gov.pl

Opoczyńscy dzielnicowi uratowali pięć porzuconych kociąt, które zostały pozostawione w przydrożnym rowie. Maluchy znalezione zostały w miejscowości Mroczków Gość i trafiły pod opiekę schroniska dla zwierząt w Opocznie.

Kocięta były wychłodzone przerażone i głodne. Na szczęście policjanci zjawili się w porę i od razu zabrali je do radiowozu, by jak najszybciej przewieźć je do schroniska i zapewnić im dach nad głową. Funkcjonariusze próbują ustalić, w jakich okolicznościach zwierzęta znalazły się w rowie.

Kocięta zostały porzucone w rowie. Z pomocą przybyli policjanci

Już nie pierwszy raz docierają do nas informacje o porzuconych zwierzętach. Niestety jak widać ludzka świadomość i poczucie odpowiedzialności pozostawiają wciąż wiele do życzenia. Choć możliwości zapewnienia pupilom nowego domu jest w dzisiejszych czasach wiele, niektórzy wolą po prostu je wyrzucić.

Tym razem przykry los spotkał kocięta pod Opocznem. To właśnie tam w miejscowości Mroczków Gość znaleźli je policjanci, przeczesując teren przy drodze. Gdy usłyszeli uporczywe miauczenie, nie mieli wątpliwości, że coś jest na rzeczy.

- Opoczyńscy policjanci już kilkukrotnie ratowali z opresji naszych braci mniejszych. Nigdy nie pozostają obojętni kiedy zwierzętom dzieje się krzywda. Udowodnili to kolejny raz dzielnicowi z opoczyńskiej komendy, którzy będąc w miejscowości Mroczków Gościnny usłyszeli w pobliskim rowie miauczenie kotów. Oczywiście postanowili sprawdzić skąd dochodzą. Zaczęli sprawdzać pobliski teren, po chwili w przydrożnym rowie zobaczyli pięć malutkich kociąt - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Zwierzęta były przerażone i głodne

Jak wynika z komunikatu, odnalezione kocięta były wychłodzone, głodne i przerażone. Od razu trafiły pod opiekę weterynaryjną, a nowy dom zapewniło im schronisko w Opocznie.

- Policjanci całą piątkę zabrali do radiowozu, okryli kurtką i wezwali na miejsce pracowników opoczyńskiego schroniska dla zwierząt. Kociaki trafiły pod opiekę weterynaryjną. Gdyby nie pomoc policjantów, czekałaby ich śmierć - czytamy.

Policjanci próbują ustalić okoliczności, w jakich kociaki trafiły do rowu.

Zobacz zdjęcia:

kocięta
kocięta

Fot. opoczno.policja.gov.pl

kocięta 2
kocięta 2

Fot. opoczno.policja.gov.pl

Źródło: opoczno.policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!