Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Poprosili o ostrzyżenie kota na lwa, skończyło się katastrofą. Efekt bawi do łez. "Co to za Pokemon?"
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 10.01.2024 13:42

Poprosili o ostrzyżenie kota na lwa, skończyło się katastrofą. Efekt bawi do łez. "Co to za Pokemon?"

kot u fryzjera
kot u fryzjera, źródło: tiktok/gomeznotselena

Wizyta u fryzjera może zakończyć się dla nas rozczarowaniem. Czasem kolor wyjdzie nie taki jak zamierzony, innym razem zaś niedopasowana do kształtu twarzy fryzura potrafi doprowadzić do łez zaraz po wyjściu z salonu. Jeśli sprawa dotyczy naszych włosów, to zwykle szukamy ratunku u innego fryzjera. Co jednak zrobić, gdy nasz ukochany kot wróci krzywo obcięty od groomera? Kot perski imieniem Benny dzięki swojej nowej fryzurze stał się pośmiewiskiem Internetu.

Chcieli obciąć kota na lwa. Wizyta u fryzjera doprowadziła domowników do łez

Właściciele pupili coraz częściej korzystają z usług fryzjera dla zwierząt, zwłaszcza jeśli pod opieką posiadają kota z długim włosiem. Splątana sierść i kołtuny często są zmorą opiekunów, dlatego nic dziwnego, że sięgają oni po pomoc specjalisty. 

Gdy właściciele Benny'ego postanowili wysłać go do groomera, nie spodziewali się takiego obrotu sytuacji. W salonie poprosili o ostrzyżenie pupila w taki sposób, aby przypominał swojego dzikiego krewnego z sawanny. Z jakiego powodu? To wiedzą wyłącznie oni. Mieszkający w Filadelfii kot perski wrócił do domu z nową fryzurą, która sprawiła, że opiekunowie nie mogli powstrzymać się od śmiechu. 

Zrzut ekranu 2024-01-10 132701.png
Kocurka czekała wizyta u groomera. źródło: tiktok/gomeznotselena
Cała Polska w mocnym uścisku mrozu. Wydano ostrzeżenie, chodzi o naszych bliskich i nie tylko

Nagranie z kotem stało się hitem. Jego nowa fryzura narobiła szumu w Internecie

Właściciele postanowili podzielić się nowym wyglądem swojego kota na TikToku z podpisem „Benny ma nową fryzurę”. Obecnie film ma ponad 92 miliony wyświetleń, 19 milionów polubień i ponad 120 000 tysięcy komentarzy.

Widzowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat nowej fryzury kota. Komentujący jak zwykle nie zawiedli i wykazali się trafnymi określaniami. Wielu z nich po obejrzeniu nagrania wymyśliło mnóstwo zabawnych porównań, dostrzegając podobieństwa Benny'ego do wyciorki do fajki lub szczotki do butelek. 

  • “A miały być tylko końcówki”;
  • “Wygląda jak ten latający pies z "Niekończącej się opowieści”;
  • “Nowy rok, nowy ja”.

Niektórzy z obserwujących dostrzegli podobieństwo kota do postaci z dziecięcych rysunków. Nieoczekiwana fryzura zmieniła Benny'ego w internetową gwiazdę, sprawiającą ludziom radość i wywołującą wiele śmiechu na różnych platformach. Pozostaje jednak najważniejsze pytanie: czy strzyżenie kota jest uzasadnione, i czy powinniśmy narażać zwierzęta na stres tylko po to, aby zaspokoić własne widzimisię i potrzeby estetyczne?

Czy mój kot potrzebuje wizyty u fryzjera?

Nie wszystkie koty potrzebują regularnych wizyt u groomera, ale istnieją rasy kotów, zwłaszcza te długowłose, które z pewnością skorzystają z takiego zabiegu. Długa szata jest podatna na kołtuny, które mogą prowadzić do dyskomfortu czy problemów skórnych i wymaga regularnego rozczesywania, dlatego część opiekunów decyduje się na skrócenie sierści pupila dla wygody. Nie zapominajmy jednak, że sierść odgrywa istotną rolę w życiu zwierzęcia, bowiem chroni go nie tylko przed mrozem, ale i efektami nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. 

Nie zapominajmy o tym, że groomer zwierząt nie tylko zajmuje się strzyżeniem sierści, ale również dba o czystość uszu, pazurków i innych części ciała. W niektórych salonach znajduje się nawet SPA dla zwierząt, które ma za zadanie zadbać o dobrą kondycję naszych pupili. Prawidłowa pielęgnacja ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Zapewnijmy więc naszym mruczkom trochę relaksu, może akurat odkryjemy w naszym zwierzaku światową gwiazdę. 

 

Źródło: tiktok/gomeznotselena, wamiz, luxvet.pl