Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Tak się kończy samodzielne strzyżenie kota. Właścicielka zaliczyła spektakularną wpadkę
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 27.03.2023 10:12

Tak się kończy samodzielne strzyżenie kota. Właścicielka zaliczyła spektakularną wpadkę

None
tiktok/lizlaurencarter

Elizabeth to użytkowniczka TikToka, która na jednym z udostępnionych nagrań pokazała jaką metamorfozę przeszedł należący do niej kot perski. Na ujęciach tuż po obcięciu przydługiego futerka trudno go rozpoznać. Nikt nie ma wątpliwości, że rutynowe rozczesanie i podcięcie sierści nie poszło zgodnie z planem.

Koty perskie mają długą sierść, która wymaga zdecydowanie więcej pielęgnacji, niż w przypadku mruczków o krótkim futerku. Niestety zaniedbana często się plącze, tworząc bolesne dla zwierzaka kołtuny. Chcąc doprowadzić swojego pupila do porządku, Elizabeth zafundowała mu czesanie i strzyżenie, jednak nie spodziewała się, że misja ta zakończy się tak ogromnym niepowodzeniem.

Kot perski przeszedł prawdziwą metamorfozę

Kot perski o imieniu Elizabeth to piękny przedstawiciel swojego gatunku. Jego szaro-biało-brązowa, długa sierść nie tylko dodaje mu uroku, ale wygląda zupełnie, jakby otaczał go puszek. Niewątpliwie, aby zachować ją w dobrej kondycji, kosztuje to kobietę wiele cierpliwości, a jak wiadomo, zwierzęta nie zawsze lubią, kiedy opiekun wykonuje im różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne.

Z uwagi na to, że kobieta często udostępnia w sieci swojego kota, wpadła na pomysł, że tym razem pokaże internautom, jak jej kot wygląda zaraz po metamorfozie. Dla większego kontrastu, na zdjęciach przed nią, widzimy puszystego zwierzaka, którego otula jego długie futerko. Natomiast na tych po zmianie, jego wygląd zdecydowanie się różni.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Po długiej puszystej sierści nie było już śladu

Elizabeth szybko zrozumiała, że decyzja o samodzielnym rozczesaniu i przycięciu futerka kota, zdecydowanie nie była najlepsza. Tych czynów pożałowała, kiedy tylko chwyciła za maszynkę. Finalnie kotka Chai skończyła z krótkim, bardzo nierówno przystrzyżonym futerkiem, które, sądząc po minie, zdecydowanie nie przypadło jej do gustu.

Nietrudno się dziwić, że większość internautów, tak jak kobieta i jej kot, nie była zachwycona nową fryzurą mruczka. Jednak w komentarzach zdarzały się również głosy, których autorzy ewidentnie chcieli poprawić humor opiekunce Chai, które twierdziły, że jej starania i efekt finalny są nawet urocze.

 

 

Internauci radzą, jak pielęgnować kota

Użytkownicy sieci dali Elizabeth także kilka cennych rad, dotyczących dbania i pielęgnowania kota. Pierwszą i najważniejszą z nich jest to, aby do wszystkich zabiegów takich jak czesanie, strzyżenie, obcinanie pazurków i czyszczenie uszu uczyć mruczka od małego. Wtedy będzie traktował te czynności, jak coś normalnego i nie powinien niepokoić się podczas nich.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wykonywanie ich regularnie. Chcąc przekonać do nich zwierzaka, za każdym razem należy dawać mu nagrodę. Niektórzy jednak dzielą się swoimi historiami, że nawet wizyta w profesjonalnym salonie pielęgnacji może zakończyć się niepowodzeniem. Jeden z internautów wyznał, że jego kot wyglądał po niej jak lew - sierść miał pozostawianą jedynie na główce, a inny odebrał pupila ogolonego zupełnie na łyso.

źródło: thesun.co.uk; tiktok

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej