Swiatzwierzat.pl
policja.gov.pl

policja.gov.pl

Policyjny pościg za poszukiwanym przestępcą. Auto zawisło nad skarpą, w bagażniku uwięziony był pies

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

43-latek został zatrzymany przez stróżów prawa z Komisariatu Policji z Kamiennej Góry i Lubawki (woj. dolnośląskie). Mężczyzna poszukiwany listem gończym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W pijackim szale uciekał przed policjantami i niemal wjechał do rzeki. Jak się wkrótce okazało, w bagażniku zamiast substancji psychoaktywnych czy broni przewoził... swojego psa.

Policyjny pościg ulicami Dolnego Śląska rozegrał się w niedzielę, 25 kwietnia. Bazując na zdobytych operacyjnie informacjach, funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki BMW, którego kierowca miał być osobą poszukiwaną.

Uciekinier potrącił policjantkę i zawisł na skarpie

Mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące natychmiastowe zatrzymanie pojazdu. Zamiast zachować spokój przyspieszył, próbując uciec przed wymiarem sprawiedliwości.

Dolnośląscy policjanci nie zrezygnowali z pościgu i błyskawicznie zajechali kierowcy BMW drogę, zmuszając go do zatrzymania się. Wtem podczas próby wyciągnięcia uciekiniera z pojazdu, mężczyzna niespodziewanie cofnął samochód i potrącił interweniującą policjantkę.

Funkcjonariuszka w ostatniej chwili uniknęła zepchnięcia ze skarpy, nad którą zawisł samochód. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało.

Nagranie

Chiny: Kobieta cudem przeżyła atak tygrysa syberyjskiego. Zwierzę zostało schwytane

CZYTAJ DALEJ

Nietypowa zawartość bagażnika

Pościg skończył się szybciej, niż przestępca mógł zakładać. Kierowca niezwłocznie został obezwładniony i zatrzymany. Szybko okazało się, że przeczucie interweniujących na miejscu policjantów było trafne.

43-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, a w chwili kierowania pojazdem znajdował się pod wpływem alkoholu - miał w organizmie niemal 2 promile.

Pojazd kierowany przez zatrzymanego został poddany oględzinom. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odkryli, że w bagażniku samochodu znajduje się pies.


- W związku z tym, że pojazd wisiał niestabilnie nad skarpą, aby bezpiecznie wydobyć czworonoga na zewnątrz, policjanci musieli w sposób niezwykle ostrożny przedostać się do wnętrza auta i złożyć tylną kanapę. Dopiero wtedy mogli uwolnić psa należącego do 43-latka - relacjonuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Uwięzione w bagażniku zwierzę nie odniosło obrażeń i zostało przekazane siostrze jego właściciela. Mężczyzna został przewieziony do aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcie:

Policja

policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >