pies policyjny
Źródło: policja.pl

Suwałki: Policyjny pies odnalazł 6-latka! Dziecko całe i zdrowe wróciło do domu

8 Lutego 2021

Policyjny pies doprowadził do 6-letniego chłopca, który wyszedł sam z domu. Rodzice próbowali szukać dziecka na własną rękę, jednak kiedy ich działania okazały się bezskuteczne, poprosili o pomoc służby.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lutego w rejonie Zalewu Arkadia w Suwałkach. Rodzice zwrócili się do policji z prośbą o pomoc, po tym jak nie mogli odnaleźć 6-letniego dziecka.

6-latek wyszedł sam z domu

Policjanci otrzymali zgłoszenie około godziny 10:40. Dziecko miało samodzielnie wyjść z domu około godziny 9 rano, nie informując o tym nikogo.

Początkowo rodzice próbowali odnaleźć syna, jednak kiedy ich działania okazały się bezskuteczne zwrócili się z pomocą do policjantów. Na zewnątrz panowała minusowa temperatura. W sobotę o tej godzinie było -14 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura mogła być dużo niższa.

Jakie są najczęstsze chory u maltańczyka? Właścicielu nie bagatelizuj objawówJakie są najczęstsze chory u maltańczyka? Właścicielu nie bagatelizuj objawówCzytaj dalej

Mundurowi z "patrolówki" natychmiast zaczęli szukać 6-latka W działaniach funkcjonariuszy wspierał policyjny pies, który po blisko kilometrowym tropieniu odnalazł 6-latka na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Dotarcie do dziecka psu zajęło około 30 minut.

Jak informuje policja, chłopiec cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziców.

Dzielny psiak spisał się na medal! Nawet nie chcemy myśleć, co by się mogło stać, gdyby zwierzak nie znalazł w porę dziecka...

Zobacz zdjęcie:

Policja

Źródło: policja.pl

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł