Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. W komorze silnika utknęło zwierzątko
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.07.2022 14:45

Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. W komorze silnika utknęło zwierzątko

Akcja ratunkowa kotka
policja.gov.pl

Mieszkańcy Nowej Soli usłyszeli niepokojące dźwięki dobiegające z parkingu i postanowili zaalarmować policję. W komorze silnika jednego z zaparkowanych samochodów utknęło puszyste zwierzątko. Futrzak mógł narobić sobie i innym nie lada kłopotów. Owady to nie jedyne stworzenia, które ukrywają się w trudno dostępnych miejscach. Wystarczy jednak mała szczelina, by do naszego domu lub samochodu przywędrowały zastępy nieproszonych gości. Tym razem jednak widok "pasażera na gapę" rozczulił policjantów.

Spod maski samochodu dobiegało miauczenie

Do niecodziennej interwencji policjantów doszło w niedzielę, 24 lipca. Nowosolanie zgłosili, że pod maską jednego z samochodów najpewniej znajduje się mały kotek. Zwierzę przeraźliwie popiskiwało i miauczało, wzywając pomocy.

Funkcjonariusze mając na uwadze zagrożenie życia kociaka, który w tak wysokiej temperaturze nieopatrznie wszedł pod maską samochodu, wczołgali się pod pojazd, aby go ratować. Z komory silnika spoglądała na niego para wystraszonych oczu. Na szczęście mruczka udało się wyciągnąć.

Wyczerpany upałem kotek został przewieziony do lekarza weterynarii, który przyjął go pod opiekę. Jak mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji, weterynarz pogratulowała policjantom i mieszkańcom postawy, podkreślając, że obecnie niewiele osób pomaga zwierzętom w takich sytuacjach.

Po opatrzeniu przez lekarza, kotek trafił do przytuliska, gdzie już nic mu nie zagraża. 

135-198782

Uwaga na zwierzęta pod maską

Koty "wychodzące" i wolno żyjące, ale i sympatycznie wyglądające kuny, często szukają schronienia pod maskami pojazdów, narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Na domiar złego potrafią swoimi zębami i pazurami narobić sporo szkód wokół silnika auta.

Pamiętajmy jednak, że przy tak wysokiej temperaturze powietrza i rozgrzanych blachach pojazdu, może dojść do tragedii. Aby uniknąć przykrej sytuacji, radzimy, by przed wejściem do pojazdu, zawsze postukać ręką w karoserię oraz nasłuchiwać, czy przypadkiem wewnątrz samochodu nie kryje się intruz. W razie wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się ze Strażą Miejską lub Policją. Nie zapominajmy, że podczas fali upałów liczy się każda minuta.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: policja

Tagi: Kot Policja