Swiatzwierzat.pl
policjanci

facebook/małopolska policja

Zajrzeli pod maskę samochodu. Zwierzak nie chciał wyjść

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Policjanci z Krakowa zostali poproszeni o pomoc w wydobyciu zwierzaka spod auta. Kobieta wyszła na spacer z pupilem, kiedy ten nagle zerwał się ze smyczy. Policjanci podjęli nietypową interwencję.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 stycznia. Policjanci z Krakowa podjęli nietypową interwencję w rejonie pl. Sikorskiego. Kobieta poprosiła mundurowych o pomoc, ponieważ jej kot zerwał się ze smyczy i uciekł pod zaparkowane auta. Na nic zdawały się wielokrotne nawoływania właścicielki pupila. Zwierzak nie chciał wyjść z "bezpiecznego miejsca".

Policjanci uratowali kotka

- Być może czegoś się wystraszył, a schronienie znalazł pod pokrywą silnika zaparkowanego pojazdu. Widząc zmarzniętą i zatroskaną właścicielkę zwierzaka, policjanci przystąpili do działania. Jak się okazało, enklawa bezpieczeństwa stała się jednocześnie pułapką dla czworonoga - czytamy na Facebooku "Małopolska policja".

Kot na widok policjantów nie chciał posłusznie wyjść spod auta. Mundurowi nie dali jednak za wygraną. Po chwili wyjęli biało-czarnego pupila i przekazali właścicielce.

Jak zabezpieczyć kota na spacerze?

Koty prowadzone na smyczy to coraz częstszy widok w większych miastach. Przed wybraniem się na spacer z mruczkiem pamiętajcie o dokładnym sprawdzeniu szelek. Smycz można też przypiąć do obroży, jednak istnieje większe prawdopodobieństwo, że zwierzak z niej ucieknie. Do szelek/obroży warto przypiąć karteczkę z nazwiskiem i numerem telefonu.

W tym miejscu przypominamy również o czipowaniu zwierząt. Jeśli nasz uciekinier straci obrożę czy szelki, a zostanie zatrzymany czip może pomóc mu wrócić do domu. Czipując zwierzę u weterynarza, zapytajcie o to, kto wpisze kota/psa do bazy. Jeśli robicie to sami to nie zapominajcie o niezastrzeganiu swoich danych, tak aby można było się z Wami skontaktować.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >