Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pokazała "prawdziwy dramat owczarka". Nigdy nie zgadniecie, co doprowadziło go do takiego skowytu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 18.11.2023 13:33

Pokazała "prawdziwy dramat owczarka". Nigdy nie zgadniecie, co doprowadziło go do takiego skowytu

Owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki, źródło: tiktok.com/@sharppack.pl

Wszyscy czasem dramatyzujemy, ale mało kto podejrzewałby, że zwierzęta są w stanie wykazywać teatralne zachowania. Właścicielka owczarka niemieckiego nagrała filmik, na którym pokazała, co doprowadza jej pupila do ogromnej rozpaczy. Kiedy internauci przekonali się, co spowodowało załamanie czworonoga, mieli na ten temat wiele do powiedzenia. Wielu opiekunów doskonale zna ten schemat z własnego doświadczenia.

Owczarek niemiecki był w rozsypce. Nie był w stanie się podnieść

Pomimo szczerych chęci zrozumienia swojego pupila, niektóre zachowania psów ciężko zinterpretować, Czworonogi na pewne sytuacje reagują zupełnie inaczej, niż zrobiłby to człowiek. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. W końcu psy i ludzie to gatunki, które różnią się między sobą nie tylko pod względem anatomii, ale i umiejętnością radzenia sobie z bardziej skomplikowanymi emocjami.

Zdarza się, że psy bardzo emocjonalnie odbierają bodźce, które zdaniem ludzi nie są warte tak przesadzonej reakcji. Idealnym przykładem tego typu zjawiska jest zachowanie pewnego bardzo wrażliwego owczarka niemieckiego. Pozornie niewielka rzecz wyprowadziła zwierzę z równowagi na długi czas. 

jhjg.JPG
Owczarek niemiecki był niezadowolony z obrotu spraw. źródło: tiktok.com/@sharppack.pl
"Błagam, nie zostawiajcie nas". Przystań Ocalenie w ogniu, kilkaset zwierząt zostało bez jedzenia

Właścicielka psa zdradziła, co było powodem rozpaczy jej pupila

Opiekunka owczarka niemieckiego nagrała swojego zwierzaka w dosyć zastanawiających okolicznościach. Zwierzę wyglądało tak jakby bardzo cierpiało. Leżało na podłodze i głośno wyło, błagając o pomoc. W pewnym momencie podniosło swój łeb i zerknęła w stronę opiekunki.

Kiedy właścicielka psa wytłumaczyła, co wywołało takie zachowanie jej pupila, w komentarzach do filmiku zawrzało. Okazało się, że owczarek przeżywał tak ogromne emocje, ponieważ jego ulubiona piłeczka wturlała się pod łóżko, przez co psiak nie był w stanie jej wyciągnąć.

hgjh.JPG
Czy Wasz pies też tak ma? źródło: tiktok.com/@sharppack.pl

Internauci przyznają, że ich psy zachowują się podobnie. "Królowie dramatu"

Żartobliwe nagranie ukazujące “psi dramat” zainteresowało zaskakująco wielu internautów. Okazuje się, że bohater filmiku opublikowanego na mediach społecznościowych nie jest wyjątkiem. Mnóstwo psów ma w zwyczaju dramatyzować w podobnych sytuacjach:

  • U mnie tak to wygląda jak zabaweczka spadnie z łóżka, a hrabiemu nie chce się po nią zejść”;
  • “Łoooo matko, chyba wszystkie owczarki są takimi jęczącymi bez powodu psami, zwyczajnie tworzą swoje dramaty”;
  • “Ja myślałam, że on tak cierpi bo jest chory!”;
  • “Czarna rozpacz po prostu”;
  • “Kobieto to ból istnienia”.
@sharppack.pl Dramatyczne sceny i odgłosy, czyli co się stanie, jeżeli… piłeczka wleci 2 cm pod sofę… 🫣😱🫠 #germanshepherd #owczarekniemiecki #piłkadlapsa #gsdlove #gsd #germanshepherdsoftiktok #owczarek #dramatpsa ♬ dźwięk oryginalny - sharppack🔝akcesoria dla psów

Źródło: tiktok.com/@sharppack.pl