Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 07.03.2023 10:12

Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

None
reddit/Particular_Wasabi663

Jak zmieniają się zwierzęta po adopcji? Użytkownik Reddita pokazał metamorfozę kota, którego przygarnął z ulicy. Widząc zestawienie dwóch zdjęć, aż trudno uwierzyć, że jest na nich ten sam mruczek. Internauci są jednomyślni w twierdzeniu, że największą różnicę widać w jego oczach. 

Larry to kot, który w końcu natrafił na osobę, dla której jego los nie był obojętny. Na jego przykładzie można doskonale zaobserwować, jak bardzo zmieniają się stworzenia, które z niechcianego i porzuconego zwierzaka stają się kochanym i zadbanym pupilem domowym. 

Przygarnął kota i zupełnie odmienił jego życie

Użytkownik Reddita, który posługuje się nickiem @Particular_Wasabi663, postanowił podzielić się z szerszą grupą odbiorców historią, jaka spotkała go pewnego dnia w pracy. Autor wpisu natknął się na bezpańskiego kota w wieku niespełna roku i zdecydował, że nie może przejść obojętnie obok jego cierpienia. Okazuje się, że zwierzę błąkało się nieopodal sklepu, w którym pracuje mężczyzna. Mruczek był cały brudny w błocie, oleju oraz cały przemoczony z uwagi na szalejący na zewnątrz deszcz i wiatr.

Widząc go w tak opłakanym stanie, że sumienie nie pozwalało mu zignorować istoty, która ewidentnie potrzebuje pomocy. Kiedy zbliżył się do niego, zwierzak nie uciekał, a wręcz przeciwnie, był bardzo przyjaźnie nastawiony do każdego, kto tylko się nim zainteresował. 

Brudny od stóp do głów kociak pojechał ze swoim wybawcą do nowego domu. Aby uwiecznić tę sytuację, siedząc już w aucie, zrobił mu pamiątkowe zdjęcie. Widzimy na nim przemoczone zwierzę zwinięte w kulkę na desce rozdzielczej, spoglądające z nieufnością w obiektyw. 

Zrzut ekranu 2024-03-08 124159.png
fot. reddit/Particular_Wasabi663
Co się stało z Szarikiem z serialu „Czterej pancerni i pies”? Jeden z psich aktorów został wypchany

Metamorfoza Larry'ego zwala z nóg

Opiekun kota wpadł na świetny pomysł, aby porównać ze sobą dwa zdjęcia swojego podopiecznego po upływie kilku miesięcy. Do pierwszej fotografii, która powstała tuż po adopcji Larry'ego, dołączył inne wykonane po kilku tygodniach spędzonych w jego domu.

Zrzut ekranu 2024-03-08 124245.png
fot. reddit/Particular_Wasabi663

Ta inicjatywa bardzo spodobała się internautom, którzy nie szczędzą miłych słów ani jemu, ani mruczkowi. Słusznie zauważają, że największa zmiana zaszła nie w błyszczącym z czystości futerku, a oczach zwierzaka. Widać w nich nie tylko spokój i radość, ale także wdzięczność za odmienienie jego losu.

- Cóż za metamorfoza! - pisze jeden z internautów.

- Prawdziwa różnica zaszła zwłaszcza w jego spojrzeniu - dodaje kolejny.

- Przeszedł prawdziwy glow up - podsumowuje inny.

#CatGlowUp - pokaż przemianę kota, którym się zająłeś

Okazuje się, że akcja #CatGlowUp jest znana na całym świecie. Opiekunowie kotów, którzy przygarnęli pod swoją opiekę pupili, bardzo chętnie chwalą się w sieci zdjęciami, które powstały na początku ich wspólne przygody w zestawieniu z tymi wykonanymi później. 

To świetna inicjatywa, która ukazuje również, jak mruczek jest w stanie zmienić się, jedynie trafiając do kochającego domu. Udostępnianie takich metamorfoz przyczynia się również do propagowania adopcji i pomagania potrzebującym milusińskim.

 

źródło: reddit

Tagi: Kot Świat
Baby Fruit to kotek inny niż wszystkie. Nauczył się czerpać z życia pełnymi łapkami
Baby Fruit to uroczy mały kotek, w którym można zakochać się bez pamięci już od pierwszego spojrzenia. Jego słodki pyszczek i świecące oczka to miód na serce każdego miłośnika kotów. Opieka nad nim nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Chociaż jego tylne łapy są sparaliżowane, niepełnosprawność nie powstrzymuje go przed radowaniem się z życia.Niewiele osób może domyślać się na pierwszy rzut oka, że z kot o uroczym imieniu Baby Fruit różni się czymś od swoich rówieśników. Cała prawda wychodzi na jaw, kiedy malec chce samodzielnie przemieścić się z miejsca na miejsce. Jego tylne łapki nie są w pełni sprawne.
Czytaj dalej
Była przekonana, że kupiła jamnika miniaturowego. Nie mogła być w większym błędzie
Użytkowniczka TikToka, która prowadzi swój profil pod nazwą @healinghoundz, opowiedziała, co stało się, gdy w końcu zdecydowała się na kupno wymarzonego jamnika miniaturowego. Wraz z upływem czasu pies nie przestawał rosnąć. Okazało się, że nie do końca spełnia wymagania rasy, na którą się zdecydowała.Wątpliwości nie podlega fakt, że każdy pies jest na swój sposób piękny i zasługuje na bezwarunkową miłość swoich opiekunów. Z drugiej strony właściciele decydujący się na zakup konkretnej rasy zazwyczaj wiedzą, jakie rozmiary osiągnie ich wymarzony podopieczny. Jednak w przypadku pewnej miłośniczki jamników miniaturowych z Kanady nie minęło dużo czasu, zanim zorientowała się, że hodowca nie był z nią do końca szczery.
Czytaj dalej