Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Co się stało z Szarikiem z serialu „Czterej pancerni i pies”? Jeden z psich aktorów został wypchany
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 02.03.2023 15:31

Co się stało z Szarikiem z serialu „Czterej pancerni i pies”? Jeden z psich aktorów został wypchany

None
facebook/Szarik

Szarik z serialu “Czterej pancerni i pies” to jedno z najpopularniejszych zwierząt w polskiej kinematografii. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak doszło do tego, że pies zadebiutował przed kamerą i co stało się z nim, kiedy odszedł za Tęczowy Most. Niektórzy mogą być mocno zaskoczeni tymi informacjami!

Szarik z produkcji “Czterej pancerni i pies” to pies, który zyskał ogromną popularność zwłaszcza wśród miłośników seriali o tematyce wojennej. Owczarek niemiecki rozkochał w sobie wielu widzów, a jego historią ludzie interesują się do dziś. Jesteśmy jednak przekonani, że nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak potoczyły się jego losy.

Historia Szarkia z serialu "Czterej pancerni i pies"

Okazuje się, że w rolę Szarika na przestrzeni czasu, kiedy powstawał serial “Czterej pancerni i pies”, wcielał się nie jeden, a aż trzy psy. Jednak głównym odtwórcą roli był owczarek niemiecki o imieniu Trymer. Co ciekawe, był to pies policyjny, jednak nie spełniał wszystkich warunków koniecznych do służby - nie poradził sobie zgodnie z oczekiwaniami podczas egzaminu z tropienia, a także miał zbyt niski wskaźnik agresji, co spowodowało, że wycofano go pracy z mundurowymi.

- Został gwiazdą filmową, bo jak na psa milicyjnego był za mało agresywny. Po roku kręcenia zdjęć tak się oswoił z kamerą, że czasem trudno było go wyprosić z planu - wspominał płk Franciszek Szydełko, odpowiedzialny za wyszkolenie Trymera, cytowany przez Interię.

W sumie praca nad szkoleniem Trymera do roli Szarika trwała dwa lata. W psiego kompana załogi Rudego 102 wcielał się również Atak. On zwłaszcza brał udział w scenach dynamicznych, ponieważ niestraszne mu były ekstremalne sytuacje. Niekiedy dublował go także Szpik, jednak obaj zastępcy głównego odtwórcy roli różnili się od niego wyglądem, co powodowało, że musieli mieć farbowaną sierść.

 

 

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Co stało się z Szarikiem po zakończeniu kariery aktorskiej?

Na przestrzeni lat narodziło się wiele pomówień dotyczących losu Trymera, kiedy praca na planie serialu “Czterej pancerni i pies” dobiegła już końca. Niektórzy twierdzili nawet, że nikomu niepotrzebny dłużej pies trafił do schroniska, gdzie przebywał już do końca swoich dni. To jednak ogromna bzdura.

Trymer po zakończeniu zdjęć został umieszczony w domu prywatnym, gdzie zdecydowanie traktowano go po gwiazdorsku i nie mógł narzekać na żadne niedogodności. Dożył w nim później starości. Kiedy odszedł za Tęczowy Most, zdecydowano o wypchaniu go. Następnie został umieszczony w Zakładzie Kynologii Policyjnej w podwarszawskich Sułkowicach, gdzie stał się jednym z eksponatów.

 

 

Pamięć po Szariku nie zaginęła

Choć serial “Czterej pancerni i pies” powstawał od 1966 roku, miłośnicy kina w różnym wieku z chęcią wracają do nich po dziś dzień. Popularna produkcja wzbudza zainteresowanie również w młodszych pokoleniach widzów, do czego niewątpliwie w dużej mierze przyczynia się właśnie psi odtwórca roli Szarika. W sieci można dotrzeć do licznych profili fanowskich uroczego owczarka niemieckiego, na których znajduje się wiele zdjęć psiego aktora, także tych z planu. 

Jako ciekawostkę warto dodać, że choć w produkcji opiekunem Szarika był Janek Kos, w którego wcielał się Janusz Gajos, pies z całej obsady polubił najbardziej nie jego, a Wiesława Gołasa grającego Tomka Czereśniaka.

 

 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!


źródło: kraj.life; kobieta.interia.pl

Tagi: Pies Polska