Swiatzwierzat.pl

facabeook/Blank Children's Hospital

U 14-miesięcznego chłopca zdiagnozowano białaczkę. W walce z chorobą nieocenione wsparcie dał mu kot

6 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Istnieje powiedzenie, że choroba nie wybiera, a na własnej skórze dowiedział się o tym 14-miesięczny chłopiec, u którego zdiagnozowano białaczkę. Kiedy o stanie zdrowia syna dowiedzieli się jego rodzice, pomyśleli, że w walce z niesprzyjającym losem pomoże mu koci przyjaciel.

Axel to chłopiec, który niedługo po swoich pierwszych urodzinach zachorował na agresywną odmianę białaczki. Podłamani, a zarazem przerażeni przyszłością dziecka rodzice doszli do wniosku, że w tak trudnym okresie dla ich syna zrobią wszystko, alby nie czuł się samotny. W ten sposób zapadła decyzja o adopcji kota o imieniu Bingo, który od razu rozkochał w sobie wszystkich dookoła.

Chłopiec choruje na rzadką i bardzo agresywną postać białaczki

Niewątpliwie wiadomość o tym, że zaledwie 14-miesięczny synek cierpi na rzadką i poważną odmianę białaczki była dla Heley Walsh Martinbyła i jej partnera czymś, czego nigdy nie chcieliby usłyszeć z ust lekarzy. Wtedy zdali sobie sprawę, że czeka ich długa i trudna walka o zdrowie chłopca. Chcąc choć trochę umilić mu ten czas, zdecydowali, że w zaproszą do swojego życia domowego pupila.

Pech chciał, że zwierzak zdecydowanie nie zaliczał się do grupy, przyjaznych, zupełnie bezproblemowych mruczków. Jednak w stosunku do 14-miesięcznego chłopca okazywał niemal bezgraniczną cierpliwość, empatię i czułość. Zupełnie jakby rozumiał, z czym musi mierzyć się młody pacjent.

Co się stało z Szarikiem z serialu „Czterej pancerni i pies”? Jeden z psich aktorów został wypchany

Co się stało z Szarikiem z serialu „Czterej pancerni i pies”? Jeden z psich aktorów został wypchany

CZYTAJ DALEJ

Axel i Bingo nie chcą odstępować się ani na krok

Od razu podczas pierwszego spotkania Bingo i Axela, rodzice chłopca mogli zaobserwować, że oboje są sobą wzajemnie zainteresowani i najchętniej każdą chwilę spędzaliby w swoim otoczenia. W tej chwili mogli sobie pogratulować pomysłu, ponieważ mruczek wyraźnie podnosił na duchu ich synka. 

- Po prostu kochał Axela, odkąd przywieźliśmy go do domu, a Axel kochał jego - w rozmowie z “People” wyjawia jego matka.

Zwierzę również nie miało łatwej przeszłości, bowiem trafiło do kliniki Whiskers of Warren Country, kiedy błąkało się po ulicach i zupełnie nikt nie przejmował się jego losem.

 

 

Z takim przyjacielem walka o zdrowi jest na pewno o wiele łatwiejsza

Axel i kot, który otrzymał imię Bingo, już po kilku minutach podczas pierwszego spotkania nawiązali świetny kontakt. Po upływie kilku dni mruczek poznał chłopca na tyle, że wie, kiedy złe się czuje lub jest mu z jakiegoś powodu smutno, od razu zjawia się u jego boku

- Zdecydowanie myślę, że rozumiała to uczucie i była delikatna i spokojna, ponieważ mogła leżeć z nim na kanapie przez 12 godzin - mówi mama chłopca.

Choć walka o zdrowie Axela na pewno nie będzie łatwa, a podczas niej może przydarzyć się wiele kryzysów, z tak oddanym kompanem u boku chłopcu na pewno jest lżej przechodzić przez to wszystko. Zwierzę stanowi również dla niego element oderwania się od pobytu w szpitalach, masy leków oraz niezbędnych do funkcjonowania sprzętów medycznych.

Na szczęście w ostatnim czasie choroba nieco odpuściła, jednak nie oznacza to, że chłopiec żyje już pełnią życia. Teraz kiedy więcej przebywa w domu, mają czas by jeszcze bardziej cieszyć się swoją obecnością. Taki koci przyjaciel to skarb, a opisana historia udowadnia, że felinoterapia przynosi efekty zdrowotne i pomaga uporać się z problemami emocjonalnymi.

 

 

źródło: people.com

Baby Fruit to kotek inny niż wszystkie. Nauczył się czerpać z życia pełnymi łapkami

Baby Fruit to kotek inny niż wszystkie. Nauczył się czerpać z życia pełnymi łapkami

CZYTAJ DALEJ
Była przekonana, że kupiła jamnika miniaturowego. Nie mogła być w większym błędzie

Była przekonana, że kupiła jamnika miniaturowego. Nie mogła być w większym błędzie

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

KotDzieckochoroba

Podobne artykuły

Koty

Choć płyn uciska jej mózg, nie traci chęci do życia. Kotka Milly chce być po prostu kochana
Czytaj więcej >

Koty

Rolnik zauważył, że kura dziwnie się zachowuje. Zamiast jajek, wysiadywała kocięta
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot kładzie się w nogach? To nie altruizm, chodzi o coś więcej niż miłość
Czytaj więcej >

Koty

Przybył do nich sam, bez mamy i rodzeństwa. Gdy kociak dorósł, nabrał uroczego przyzwyczajenia
Czytaj więcej >

Koty

Tak się kończy samodzielne strzyżenie kota. Właścicielka zaliczyła spektakularną wpadkę
Czytaj więcej >

Koty

Mama myślała, że się rozpłynie, widząc co kot robi z jej córeczką. Od razu chwyciła za telefon
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]