Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Po czym poznać, że pies jest szczęśliwy? Istnieją zaskakujące oznaki
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 21.03.2022 01:00

Po czym poznać, że pies jest szczęśliwy? Istnieją zaskakujące oznaki

Pies
fot. Svetozar Milashevich z Pexels, canva.com

Zastanawialiście się kiedyś, czy was pies jest szczęśliwy? Okazuje się, że istnieją pewne oznaki, które świadczą o jego radości z życia. Niektóre z nich mogą wydawać się dość nieoczywiste. Z poniższego artykuł dowiedzie się, jakich sygnałów doszukiwać się u swojego psiaka.

Każdy chce, aby ich pies był szczęśliwy. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Czworonożne zwierzęta są niezwykle wierne i bardzo zależy im na miłość swoich właścicieli. Warto zadbać o ich dobre samopoczucie.

Trzy cechy szczęśliwego psa

Piesek cieszy się na widok właściciela, skacze, merda ogonem i chętnie daje się przytulić — to wszystko cechy szczęśliwego i pełnego zaufania zwierzaka. Radosny futrzak jest rozluźniony, a także chętnie bawi się z ludźmi. Zdarza się jednak, że właściciele nie zauważają pewnych cech, świadczących o jego szczęściu.

Gdy ludzie widzą coś, co sprawia im przyjemność, ich źrenice się rozszerzają. Okazuje się, że psy tak bardzo się tutaj od nas nie różnią. Jeśli piesek ma pełne blasku spojrzenie, na pewno jest szczęśliwy.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, to zwyczaje zwierzaka związane ze spaniem. Zrelaksowane zwierzę z łatwością zapada w sen, nawet gdy w jego towarzystwie są ludzie. Oznacza to, że pies ma do właścicieli duże zaufanie i czuje się komfortowo, odpoczywając w ich towarzystwie.

Ostatnią rzeczą, która świadczy o dużym zaufaniu i miłości psa do właściciela, jest fakt, że pozwala się głaskać po brzuszku. Jest to jedna z delikatniejszych części jego ciała, którą zawsze stara się chronić. Zatem jeśli piesek z chęcią kładzie się przy nas na plecach, prawdopodobnie jest szczęśliwy.

Jak uszczęśliwić swojego psa?

Jak zatem zapewnić swojemu psu radość i przyjemność z życia? Jest to całkiem proste. Najważniejsze to zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Psa nie wolno bić ani stosować wobec niego żadnej formy agresji. Ponadto jego podstawowe potrzeby powinny być zapewnione. W ten sposób pies będzie wiedział, że jest wśród bliskich, którzy o niego dbają.

Gdy zobaczymy, że nasze zwierzątko jest czymś przestraszone, nie powinniśmy go nigdy ignorować. Takim psem należy się zaopiekować — pogłaskać go i przytulić. Warto również dowiedzieć się, co wywołało u niego lęk i usunąć źródło zagrożenia.

Nie można również zapominać o zabawie. Wspólnie spędzony czas to coś, co buduje trwałą i pozytywną relację między psem a właścicielem. Warto wychodzić ze zwierzątkiem na zewnątrz, rzucać mu piłkę, kupować zabawki, a także zabierać w nowe miejsca na spacer. Dzięki temu pies zawsze będzie szczęśliwy.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: expressilustrowany.pl

Tagi: Pies