Swiatzwierzat.pl
Pies

fot. Svetozar Milashevich z Pexels, canva.com

Po czym poznać, że pies jest szczęśliwy? Istnieją zaskakujące oznaki

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Zastanawialiście się kiedyś, czy was pies jest szczęśliwy? Okazuje się, że istnieją pewne oznaki, które świadczą o jego radości z życia. Niektóre z nich mogą wydawać się dość nieoczywiste. Z poniższego artykuł dowiedzie się, jakich sygnałów doszukiwać się u swojego psiaka.

Każdy chce, aby ich pies był szczęśliwy. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Czworonożne zwierzęta są niezwykle wierne i bardzo zależy im na miłość swoich właścicieli. Warto zadbać o ich dobre samopoczucie.

Trzy cechy szczęśliwego psa

Piesek cieszy się na widok właściciela, skacze, merda ogonem i chętnie daje się przytulić — to wszystko cechy szczęśliwego i pełnego zaufania zwierzaka. Radosny futrzak jest rozluźniony, a także chętnie bawi się z ludźmi. Zdarza się jednak, że właściciele nie zauważają pewnych cech, świadczących o jego szczęściu.

Gdy ludzie widzą coś, co sprawia im przyjemność, ich źrenice się rozszerzają. Okazuje się, że psy tak bardzo się tutaj od nas nie różnią. Jeśli piesek ma pełne blasku spojrzenie, na pewno jest szczęśliwy.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, to zwyczaje zwierzaka związane ze spaniem. Zrelaksowane zwierzę z łatwością zapada w sen, nawet gdy w jego towarzystwie są ludzie. Oznacza to, że pies ma do właścicieli duże zaufanie i czuje się komfortowo, odpoczywając w ich towarzystwie.

Ostatnią rzeczą, która świadczy o dużym zaufaniu i miłości psa do właściciela, jest fakt, że pozwala się głaskać po brzuszku. Jest to jedna z delikatniejszych części jego ciała, którą zawsze stara się chronić. Zatem jeśli piesek z chęcią kładzie się przy nas na plecach, prawdopodobnie jest szczęśliwy.

Niedźwiedź

Młode niedźwiadki pałaszują jabłka. "Odgłos zadowolenia” podbił serca internautów

CZYTAJ DALEJ

Jak uszczęśliwić swojego psa?

Jak zatem zapewnić swojemu psu radość i przyjemność z życia? Jest to całkiem proste. Najważniejsze to zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Psa nie wolno bić ani stosować wobec niego żadnej formy agresji. Ponadto jego podstawowe potrzeby powinny być zapewnione. W ten sposób pies będzie wiedział, że jest wśród bliskich, którzy o niego dbają.

Gdy zobaczymy, że nasze zwierzątko jest czymś przestraszone, nie powinniśmy go nigdy ignorować. Takim psem należy się zaopiekować — pogłaskać go i przytulić. Warto również dowiedzieć się, co wywołało u niego lęk i usunąć źródło zagrożenia.

Nie można również zapominać o zabawie. Wspólnie spędzony czas to coś, co buduje trwałą i pozytywną relację między psem a właścicielem. Warto wychodzić ze zwierzątkiem na zewnątrz, rzucać mu piłkę, kupować zabawki, a także zabierać w nowe miejsca na spacer. Dzięki temu pies zawsze będzie szczęśliwy.

7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Na pytanie, ile jest ras psów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna szacuje, iż obecnie można wyróżnić około 350 odrębnych ras, jednak niektóre z nich już nie istnieją. Jak wyglądały i dlaczego zniknęły? Przedstawiamy 7 wymarłych ras psów, które powinieneś znać.

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: expressilustrowany.pl

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >