Swiatzwierzat.pl

instagram/snickers_the_smiling_cat

Oto najradośniejsza kotka na świecie. Każdy, kto spojrzy na jej łapkę, odwzajemnia uśmiech

21 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Kotka o imieniu Snickers to wyjątkowy mruczek. Każdy, kto tylko na nią spojrzy, odnosi wrażenie, że zwierzak się do niego uśmiecha. Oprócz tego trudno oderwać wzrok od jednej z jej łapek, na której znajduje się symboliczny wzorek. Zdaniem właścicielki kryje się za nią ukryta wiadomość.

Mimo iż teraz z pyszczka uroczej kotki uśmiech wprost nie schodzi, okazuje się, że nie zawsze miała powody do zadowolenia. Los nie oszczędzał jej od najmłodszych lat. Na szczęście trafiła na kobietę o dobrym sercu, która również znajdowała się w trudnym momencie swojego życia. Zacznijmy zatem od dnia, w którym Snickers spotkała swoją przyszłą opiekunkę. 

Wzruszająca historia kotki, która nie przestaje się uśmiechać

Pewnego ranka Kelly DeWeese udała się na jogging. Traf chciał, że natknęła się na porzuconego, zapchlonego 5-miesięcznego kotka, obok którego nie mogła przejść obojętnie. Kobieta wiedziała, że miauczące stworzenie nie pojawiło się na jej drodze przez przypadek. Tydzień wcześniej zmarła jej mama Edna, która po długim okresie leczenia przegrała walkę z rakiem. 

- Tydzień wcześniej straciłam mamę i zaczęłam biegać. Byłam w depresji i dlatego zaczęłam to robić, ponieważ myślałam, że mi to pomoże. To był dopiero mój drugi raz, kiedy wyszłam pobiegać, a ten mały kociak wędrował tuż przede mną - wyznaje kobieta.

Kelly zabrała kotkę ze sobą do domu, wykąpała, a kolejnego dnia udała się z nią do weterynarza. Po zrobieniu wszystkich najważniejszych badań, które kosztowały około 7 tysięcy dolarów, okazało się, że musi przejść dwie poważne operacje, ponieważ polipy za oczami skutecznie utrudniają jej życie. Na szczęście Snickers trafiła na specjalistów, którym udało się przywrócić ją do pełni zdrowia, choć nie dawali na to gwarancji przed rozpoczęciem zabiegu.

Kobieta wyznaje, że to właśnie dzięki Snickers odzyskała motywację do życia i wygrała walkę z depresją, w którą wpadła po stracie jednej z najbliższych osób. Od tamtej pory żyją pod jednym dachem w Owensboro w Kentucky i czują do siebie bezgraniczne przywiązanie.

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął

CZYTAJ DALEJ

W wyglądzie kotki uwagę zwraca jeszcze jeden ważny szczegół

Wszyscy, którzy mają okazję poznać kotkę osobiście, słusznie zauważają, że wzory na jej pyszczku układają się w sposób, który przywodzi na myśl szeroki uśmiech. Jej opiekunka żartuje nawet, że powstały one w wyniku wdzięczności, jaką czuje względem niej ukochana kotka.

- Myślę, że prawdopodobnie wie, że została uratowana i jest naprawdę szczęśliwa - mówi opiekunka Snickers.

Choć wiele osób myśli, że jej imię powstało po skojarzeniu koloru futerka z tabliczką czekolady, historia jest zupełnie inna. Kobieta zainspirowała się papierkiem po batoniku, który leżał na ziemi tuż obok kotki, kiedy po raz pierwszy ujrzała ją na oczy.

Jakby wzorki przy pyszczku Snickers nie wystarczyły jako dowód na to, że jest najbardziej uśmiechniętym kotem na świecie, jest jeszcze jeden ważny szczegół, który potwierdza tę teorię. Mianowicie warto zerknąć na jedną z jej łapek, które chętnie unosi w górę na niektórych zdjęciach. Poduszki i wzorki na lewej tylnej łapki kotki również przypominają uśmiechniętą buzię

Snickers.jpg
facebook/Things With Faces, fot. Kelly DeWeese

Ten fakt nie powinien już zostawiać najmniejszych wątpliwości co do tego, czy kotka jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju. Snickers i jej opiekunka tworzą niezwykle zgrany duet, a ich pierwsze spotkanie na pewno nie odbyło się przez przypadek.

- Od samego początku była bardzo słodka, więc nie zamierzałam z niej rezygnować. Czułam, że to moja mama zostawiła mi pieniądze, aby jej pomóc, chciałaby, żebym wykorzystała te pieniądze na coś dobrego - podsumowała.

 

Historia Snickers nie należy do tych najprzyjemniejszych, choć ma szczęśliwe zakończenie. Zwierzę ma za sobą trudną przeszłość, co nie przeszkodziło mu w pokonaniu wszelkich przeciwności losu i znalezieniu kochających opiekunów. Niewątpliwie uśmiechnięta kotka zaraża pozytywną energią każdego, kto tylko na nią spojrzy.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: mirror.co.uk

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi

CZYTAJ DALEJ
Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów

Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Dziewczynka zaczęła głośno płakać. Reakcja kota przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania
Czytaj więcej >

Koty

Kot ukrył się za czerwonym płotem. Wypatrzeć go potrafią tylko osoby o orlim wzroku
Czytaj więcej >

Koty

Policja zatrzymała 20-letniego wandala. "Sprzedał" go kot konfident
Czytaj więcej >

Koty

Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości
Czytaj więcej >

Koty

Choć płyn uciska jej mózg, nie traci chęci do życia. Kotka Milly chce być po prostu kochana
Czytaj więcej >

Koty

Rolnik zauważył, że kura dziwnie się zachowuje. Zamiast jajek, wysiadywała kocięta
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]