Swiatzwierzat.pl
Zoo w Płocku

instagram.com/zoo.plock

Płockie zoo dziś świętuje. Dwa tygryski przyszły na świat

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Płockie Zoo zaskoczyło cały świat. Pracownicy ukrywali tajemnicę przez ponad miesiąc. Teraz kiedy wszystko wyszło na jaw, internet zalała fala komentarzy.

Na szczęście tym razem to dobre wieści. W płockim zoo na świat przyszły dwa tygryski syberyjskie. Internet oszalał na ich punkcie.

- Cudowne! Słodziaki! - zachwycają się internauci.

Nietoperz chory na wściekliznę

Wścieklizna wykryta w Polsce. Nosicielem jest nietoperz

CZYTAJ DALEJ

To prawdziwa sensacja, a ukrywano ją ponad miesiąc

Tygryski

Tygryski

Źródło: facebook.com/PlockZOO

Szczęśliwymi rodzicami są Luna (6 lat) i Cycero (10 lat). Tygryski - samiczk i samczyk - urodziły się już w końcu kwietnia, ale troskliwa mama nie dawała do nich nikomu dostępu. Pierwsze tygodnie życia są bardzo ważne dla kotów, nawet tak wielkich jak tygrysy. To wtedy następuje socjalizacja: tygrysy uczą się, jak prawidłowo tygrysować. Poznają tygrysią etykietę, system komunikacji. Pierwsze przeżycia zwierząt są w stanie ukształtować ich psychikę na resztę życia. Nic dziwnego, że Luna, tygrysia mama, nie pozwalała nikomu zaburzyć spokoju swoich dzieci.

Dziś jednak tygryski są na tyle duże, że mama zaczęła wyprowadzać je na wybieg. Teraz wszyscy goście mogą podziwiać przyszłe potężne drapieżniki, które na razie są całe puchate i urocze.

Tygryski jeszcze bez imion

Tygryski chowają się zdrowo, przeszły już pierwsze oględziny u weterynarza. Pracownicy płockiego zoo pękają z dumy. Póki co potomstwo Luny i Cycera nie ma jeszcze imion. Na fejsbukowym profilu ZOO już pojawiły się pierwsze propozycje.

- Może Lucek i Lucyna? - zaproponowała jedna z internautek.

Być-może-Lucek-i-Lucyna są obecnie gwiazdami internetu. Ich dorastanie na pewno będzie można śledzić na mediach społecznościowych.

Płockie Zoo informuje, że tygrysy syberyjskie to obecnie gatunek zagrożony. Światowa populacja tych stworzeń wynosi nieco ponad 500 osobników. Wszystko przez wyniszczanie ich naturalnego środowiska przez człowieka.

Tygrys syberyjski to prawdziwy król kotów

Panthera tigris altaica to potężny drapieżnik, który dorasta do nawet 3 m długości i może ważyć 300 kg. W naturze występuje na pograniczu rosyjsko-chińskim, wśród syberyjskich ostępów, gdzie temperatura spada nawet poniżej 40 stopni Celsjusza. Grube futro zapewnia tygrysom ciepło i ochronę przed wilgocią, a tygryskom - skłodki wygląd i internetowy fame. Gdy tygryski podrosną, staną się potężnymi drapieżnikami. Jeden tygrys syberyjski jest w stanie w ciągu dnia zjeść nawet 35 kg mięsa!

Pozostaje nam życzyć potomstwu Luny i Cycera zdrowia i apetytu. Gdy tygryski dorosną, staną się ozdoba płockiego Zoo.

Źródło: Facebook

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >