Swiatzwierzat.pl
Policja

KPP Puck

Pijany mężczyzna znęcał się na kotkiem na oczach dziecka. Policja musiała go obezwładnić

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Groźne zdarzenie na jednym z osiedli w Rybniku. Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoim kotem. Na szczęście, dzięki czujności dziewczynki i jej mamy oraz szybkiej interwencji policji, został błyskawicznie zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Choć słoneczna pogoda sprzyja spacerom i aktywności na świeżym powietrzu, dla wielu długi weekend jest okazją do nieograniczonego spożywania alkoholu. Pewien mężczyzna nadużył tej substancji do tego stopnia, że kompletnie zapomniał o istnieniu jakichkolwiek hamulców, zasad społecznego współżycia oraz poszanowaniu dla zwierząt.

Agresywny mężczyzna katował kotka

Zakaz znęcania się nad zwierzętami nie zniechęca ludzi do podnoszenia ręki na niewinne stworzenia. Na ulicy Chabrowej w Rybniku doszło do bestialskiego aktu przemocy. Pijany mężczyzna wyszedł z kotkiem na spacer, po czym zaczął go bić, rzucać nim o ziemię i wieszać na smyczy.

Świadkiem tego wstrząsającego zdarzenia była dziewczynka. Widząc, jak agresor sprawia ból bezbronnemu stworzeniu, zaalarmowała swoich rodziców.

Matka dziecka nie wahała się ani chwili i wezwała na miejsce odpowiednie służby. Wraz z funkcjonariuszami policji na miejsce przybyli inspektorzy Pet Patrol Rybnik.

Freya

Nie żyje morsica Freya. Zwierzę, które stało się główną atrakcją Oslo, zostało uśpione

CZYTAJ DALEJ

Oprawca zwierzęcia stawiał opór, dlatego konieczne było użycie siły i obezwładnienie go przez policję. Miał wtedy we krwi 3 promile alkoholu.

Zwierzę jest hospitalizowane. "Potrzeba teraz dużo ciepłych myśli"

W międzyczasie poszkodowane zwierzę został interwencyjnie odebrane właścicielowi. Jak przekazał wieczorem Pet Patrol Rybnik, przerażony i umęczony kot został przewieziony do Pogotowia Weterynaryjnego.

Choć zaistniała sytuacja odcisnęła piętno na jego psychice, to niemal natychmiastowo wtulił się w ręce swoich wybawców. Pozostaje trzymać kciuki, że poniesione obrażenia nie będą zagrażać jego życiu i zdrowiu.

- Jesteśmy zdruzgotani informacjami jakie przekazali nam świadkowie. Oczywiście złożymy zawiadomienie do organów ścigania i mamy nadzieję, spotkać się z oprawcą w sądzie, aby domagać się dla niego surowej kary - podkreślili inspektorzy, jednocześnie dziękując dziewczynce i jej mamie za zaangażowanie i godną pochwały postawę.

Policja przypomina, że za znęcanie się nad zwierzętami lub nieuzasadnione uśmiercenie zwierzęcia grozi kara do trzech lat więzienia. Jeśli sprawca zabronionego czynu działa ze szczególnym okrucieństwem, kara ta może wzrosnąć nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: Pet Patrol Rybnik

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >