Swiatzwierzat.pl
Policja Olsztyn Pies

fot. Policja Olsztyn, materiały prasowe

Pijani mężczyźni wrzucili psa do studni. Zwierzę uratował przypadkowy przechodzień

28 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Dwóch pijanych mężczyzn w gminie Dywity wrzuciło psa do betonowej studni. Zwierzę nie mogło wydostać się z pułapki, aż z pomocą przyszedł mu przypadkowy przechodzień. "Po chwili na miejscu pojawił się patrol" - donosi policja.

Teraz dwaj mężczyźni staną przed sądem z zarzutem znęcania się nad zwierzęciem. Samego właściciela psa nie udało się odnaleźć. Na razie czworonóg przebywa w schronisku.

Mężczyźni wrzucili psa do studni

Mężczyźni w wieku 40 i 59 lat byli pod wpływem alkoholu, gdy wrzucili przypadkowego psa do studni. Jak później przyznali, zwierzę miało denerwować ich ciągłym szczekaniem na rowerzystów. Na szczęście wewnątrz studni nie było wody, jednak i tak była zbyt głęboka, by czworonóg mógł się z niej wydostać.

Ostatecznie uwięzionego psa znalazł jeden z przechodniów, który szybko zareagował. O całym zajściu poinformowała olsztyńska policja w swoim komunikacie.

- Świadek, mając świadomość, że życie i zdrowie zwierzęcia jest zagrożone, natychmiast zareagował. Zadzwonił na numer alarmowy, a następnie podszedł do studni i zrzucił betonowy właz, aby pomóc zwierzęciu. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, któremu przekazał wskazanych mężczyzn — czytamy.

Pająk canva PRO

Pająk Nosferatu rozprzestrzenia się w Niemczech. Czy jest niebezpieczny dla człowieka?

CZYTAJ DALEJ

Póki co nie udało się ustalić właścicieli zwierzęcia, więc przebywa ono w schronisku w Tomarynach. Zatrzymano jednak obu mężczyzn, którzy dopuścili się haniebnego czynu i postawiono przed nimi zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grożą im 3 lata więzienia, jednak jeśli sąd ustali, że działali ze szczególnym okrucieństwem, mogą być skazani do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Jakie są najpopularniejsze imiona dla psów w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów z tendencją do tycia. Z łatwością mogą stać się grube

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego psy lubią drapanie po brzuchu? Zdradzamy powody

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >