Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pijani mężczyźni wrzucili psa do studni. Zwierzę uratował przypadkowy przechodzień
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 28.08.2022 17:34

Pijani mężczyźni wrzucili psa do studni. Zwierzę uratował przypadkowy przechodzień

Policja Olsztyn Pies
fot. Policja Olsztyn, materiały prasowe

Dwóch pijanych mężczyzn w gminie Dywity wrzuciło psa do betonowej studni. Zwierzę nie mogło wydostać się z pułapki, aż z pomocą przyszedł mu przypadkowy przechodzień. "Po chwili na miejscu pojawił się patrol" - donosi policja.

Teraz dwaj mężczyźni staną przed sądem z zarzutem znęcania się nad zwierzęciem. Samego właściciela psa nie udało się odnaleźć. Na razie czworonóg przebywa w schronisku.

Mężczyźni wrzucili psa do studni

Mężczyźni w wieku 40 i 59 lat byli pod wpływem alkoholu, gdy wrzucili przypadkowego psa do studni. Jak później przyznali, zwierzę miało denerwować ich ciągłym szczekaniem na rowerzystów. Na szczęście wewnątrz studni nie było wody, jednak i tak była zbyt głęboka, by czworonóg mógł się z niej wydostać.

Ostatecznie uwięzionego psa znalazł jeden z przechodniów, który szybko zareagował. O całym zajściu poinformowała olsztyńska policja w swoim komunikacie.

- Świadek, mając świadomość, że życie i zdrowie zwierzęcia jest zagrożone, natychmiast zareagował. Zadzwonił na numer alarmowy, a następnie podszedł do studni i zrzucił betonowy właz, aby pomóc zwierzęciu. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, któremu przekazał wskazanych mężczyzn — czytamy.

Póki co nie udało się ustalić właścicieli zwierzęcia, więc przebywa ono w schronisku w Tomarynach. Zatrzymano jednak obu mężczyzn, którzy dopuścili się haniebnego czynu i postawiono przed nimi zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grożą im 3 lata więzienia, jednak jeśli sąd ustali, że działali ze szczególnym okrucieństwem, mogą być skazani do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Tagi: Pies