Swiatzwierzat.pl
Stevie

Erin Boyd

Pies zerwany z łańcucha nie może uwierzyć, że ma łóżko tylko dla siebie. Wzruszająca reakcja

21 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Stevie to pies, który większość swojego życia spędził na krótkim łańcuchu, strzegąc podwórka. Został jednak uratowany przez członków SPCA z hrabstwa Lancaster. Jego przybrana rodzina uwieczniła chwilę, w której czworonóg pierwszy raz może się zdrzemnąć na własnym posłaniu.

Niewidomy pies imieniem Stevie został uratowany z podwórka w Południowej Karolinie, skąd trafił do siedziby organizacji Diamonds in the Ruff w Nowym Jorku. Niestety na tym kłopoty czworonoga się nie skończyły.

Pies spędził 8 lat na łańcuchu

Oprócz ograniczeń związanych z niepełnosprawnością, Stevie zmagał się z wieloma innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Jego ciało było pokryte pchłami i robakami, a w niektórych miejscach brakowało mu sierści. Co więcej, musiał przejść operację, gdyż w jego jelitach zalegała stara kolba kukurydzy, którą trzeba było usunąć. 

Oczywiście stan psychiczny zwierzęcia również budził niepokój, dlatego doświadczony przez życie pupil wymagał opieki behawiorysty. Stevie miał jednak ogromne szczęście, trafiając na troskliwych i wyrozumiałych opiekunów z rodziny zastępczej.

Stevie

- Przespał większość drogi do domu. Co jakiś czas warczał na nas i szczekał. Wiedzieliśmy, że w ten sposób się broni. Kiedy wróciliśmy do domu, wnieśliśmy jego klatkę do środka, a on nie chciał z niej wyjść. Byliśmy bardzo ostrożni, wiedzieliśmy, że on potrzebuje czasu – mówi Erin Boyd, przybrana mama Steviego w rozmowie z "The Dodo".

null
Niedźwiedź

TPN pilnie ostrzega. Niedźwiedzie szukają pożywienia, mogą być niebezpieczne

CZYTAJ DALEJ

Pies po raz pierwszy miał własne posłanie

Dzięki cierpliwości i czułości nowych opiekunów Stevie zaczął dochodzić do siebie zarówno pod względem fizycznym jak i emocjonalnym. Jego przybrana rodzina uwielbiała patrzeć, jak doświadcza wielu nowych rzeczy — w tym po raz pierwszy w życiu własnego łóżka. 

Rodzina zastępcza Stevie'go podejrzewała, że wcześniej psiak mógł jedynie pomarzyć o miękkim legowisku, na którym mógłby wygodnie spać, dlatego postanowili mu takie podarować. Stevie był wniebowzięty, mogąc skakać i bawić się na własnym posłaniu. Pomimo bycia niewidomym, wyglądał, jakby spełniło się jego największe marzenie.Erin Boyd przyznała, że od tego czasu skakanie po posłaniu jest stałym elementem porannej rutyny Steviego. Widząc go w tak radosnym humorze, kobieta jest pod wrażeniem, jak daleko zaszedł.

- To bardzo mądry psiak. Dużo śpi, ale uwielbia się tulić, chodzić na spacery, bawić się zabawkami, a także rozdawać buziaki – dodaje opiekunka.

null

W listopadzie 2021 roku Stevie przeszedł operację usunięcia oczu, ale to nie przeszkodziło mu w tym, by czerpać z życia pełnymi garściami, a właściwie łapami. W dalszym ciągu ma w sobie niewyobrażalne pokłady miłości, a dokładnie rok po tym, jak Stevie został uratowany z łańcucha, Erin powiadomiła, że psiak został oficjalnie adoptowany.

Stevie

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >