Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies zerwany z łańcucha nie może uwierzyć, że ma łóżko tylko dla siebie. Wzruszająca reakcja
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.04.2022 15:29

Pies zerwany z łańcucha nie może uwierzyć, że ma łóżko tylko dla siebie. Wzruszająca reakcja

Stevie
Erin Boyd

Stevie to pies, który większość swojego życia spędził na krótkim łańcuchu, strzegąc podwórka. Został jednak uratowany przez członków SPCA z hrabstwa Lancaster. Jego przybrana rodzina uwieczniła chwilę, w której czworonóg pierwszy raz może się zdrzemnąć na własnym posłaniu.

Niewidomy pies imieniem Stevie został uratowany z podwórka w Południowej Karolinie, skąd trafił do siedziby organizacji Diamonds in the Ruff w Nowym Jorku. Niestety na tym kłopoty czworonoga się nie skończyły.

Pies spędził 8 lat na łańcuchu

Oprócz ograniczeń związanych z niepełnosprawnością, Stevie zmagał się z wieloma innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Jego ciało było pokryte pchłami i robakami, a w niektórych miejscach brakowało mu sierści. Co więcej, musiał przejść operację, gdyż w jego jelitach zalegała stara kolba kukurydzy, którą trzeba było usunąć. 

Oczywiście stan psychiczny zwierzęcia również budził niepokój, dlatego doświadczony przez życie pupil wymagał opieki behawiorysty. Stevie miał jednak ogromne szczęście, trafiając na troskliwych i wyrozumiałych opiekunów z rodziny zastępczej.

Stevie

- Przespał większość drogi do domu. Co jakiś czas warczał na nas i szczekał. Wiedzieliśmy, że w ten sposób się broni. Kiedy wróciliśmy do domu, wnieśliśmy jego klatkę do środka, a on nie chciał z niej wyjść. Byliśmy bardzo ostrożni, wiedzieliśmy, że on potrzebuje czasu – mówi Erin Boyd, przybrana mama Steviego w rozmowie z "The Dodo".

undefined

Pies po raz pierwszy miał własne posłanie

Dzięki cierpliwości i czułości nowych opiekunów Stevie zaczął dochodzić do siebie zarówno pod względem fizycznym jak i emocjonalnym. Jego przybrana rodzina uwielbiała patrzeć, jak doświadcza wielu nowych rzeczy — w tym po raz pierwszy w życiu własnego łóżka.  Rodzina zastępcza Stevie'go podejrzewała, że wcześniej psiak mógł jedynie pomarzyć o miękkim legowisku, na którym mógłby wygodnie spać, dlatego postanowili mu takie podarować. Stevie był wniebowzięty, mogąc skakać i bawić się na własnym posłaniu. Pomimo bycia niewidomym, wyglądał, jakby spełniło się jego największe marzenie.

Erin Boyd przyznała, że od tego czasu skakanie po posłaniu jest stałym elementem porannej rutyny Steviego. Widząc go w tak radosnym humorze, kobieta jest pod wrażeniem, jak daleko zaszedł. - To bardzo mądry psiak. Dużo śpi, ale uwielbia się tulić, chodzić na spacery, bawić się zabawkami, a także rozdawać buziaki – dodaje opiekunka.

undefined

W listopadzie 2021 roku Stevie przeszedł operację usunięcia oczu, ale to nie przeszkodziło mu w tym, by czerpać z życia pełnymi garściami, a właściwie łapami. W dalszym ciągu ma w sobie niewyobrażalne pokłady miłości, a dokładnie rok po tym, jak Stevie został uratowany z łańcucha, Erin powiadomiła, że psiak został oficjalnie adoptowany.

Stevie

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo