Swiatzwierzat.pl
pies ze swoją rodziną

Thom Lambert

Pies ocalił swoją rodzinę przed porwaniem. Jego zachowanie jest niezbitym dowodem miłości

24 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Thom i Melissa Lambert przypisują swojemu psu Edgarowi uratowanie ich trzech córek. Pewnej nocy czworonóg zaczął zachowywać się w niepodobny do siebie sposób. Był nerwowy i nie przestawał szczekać. Jak się okazało, gdy cała rodzina spała, na korytarzu czaił się porywacz.

4-letni pies o imieniu Edgar został przygarnięty ze schroniska w stanie Pensylwania i stał się członkiem wielodzietnej rodziny. Adoptowany pupil zamieszkał w Waynesboro wraz z Tomem Lambertem i jego żoną oraz trzema córeczkami w wieku trzech, sześciu i ośmiu lat.

Pies wyczuł w domu niebezpieczeństwo

Czworonóg bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu, a także zaprzyjaźnił ze wszystkimi domownikami. Nie ulegało jednak wątpliwości, że szczególne miejsce w jego sercu zajęły kilkuletnie dziewczynki.

Chociaż Edgar na co dzień zachowywał się w zrównoważony i przyjazny sposób, 28 kwietnia 2019 roku zaczął szczekać jak opętany. Donośne odgłosy zbudziły Toma, który zobaczył, że cyferblat zegarka wskazuje godzinę 3:45. W tym momencie zorientował się, że coś musi być nie w porządku.

- Edgar jest zwykle bardzo miły i nigdy nie jest zły! - wyjaśnił właściciel pupila, Tom. - Gdy tylko kazałem mu przestać szczekać, usłyszałem odgłosy kogoś schodzącego ze schodów.

Głowa rodzina nie czekała ani chwili i złapała za telefon, aby wybrać numer alarmowy. Na miejsce wysłano patrol policji, który finalnie nie znalazł w domu nikogo poza przerażonymi domownikami. Nazajutrz okazało się, że czworonóg o wyostrzonych zmysłach wcale się nie przesłyszał.

Screen z nagrania autorstwa Damiana Stemulaka

Co się dzieje nocą w podkarpackich lasach? Leśnicy podzielili się intrygującym nagraniem

CZYTAJ DALEJ

Rodzice mają wobec zwierzaka dług wdzięczności

Następnego dnia policja aresztowała 20-letniego Thomasa Dewalda po tym, jak rzekomo włamał się do jednego z domów i porwał z łóżka czteroletnią dziewczynkę. Dziecko zostało związane i wepchnięte do drewnianego kufra w domu swoich dziadków.

W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że porwanie 4-letniej córki Lambertów uniemożliwił mu właśnie Edgar. Dewald wyjaśnił, że przestraszył się szczekania psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Strach pomyśleć, do czego mogłoby dojść, gdyby pupila nie było na miejscu.

Dzięki udaremnieniu porwania mieszaniec w typie psa gończego został okrzyknięty bohaterem. Adoptowany pupil niewątpliwie odpłacił się swoim właścicielom za opiekę, poczucie bezpieczeństwa i własny kąt, a także udowodnił, że mogą polegać na nim w każdych okolicznościach.

Bezgraniczne przywiązanie, nieustraszona postawa i lojalność względem swojej rodziny to cechy, z których właściciele Edgara mogą być dumni. Z pewnością nie jedna osoba może pozazdrościć im tak oddanego członka rodziny!

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Edgar ze swoją rodziną
Aresztowany mężczyzna

Źródło: youtube/FOX43

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >