Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Stado bizonów galopowało wprost na turystów. Bliskie spotkanie uwieczniono na filmie
Adrian Jurewicz
Adrian Jurewicz 24.03.2022 18:49

Stado bizonów galopowało wprost na turystów. Bliskie spotkanie uwieczniono na filmie

Stado bizonów
Youtube/ViralHog

Do internetu trafiło nagranie, w którym stado bizonów galopuje na spacerujących sobie turystów. Ludzi szli sobie spokojnie przez most w parku narodowym i w pewnym momencie zauważyli w oddali kłęby wznoszącego się kurzu. Za chwilę zrozumieli, że widzą pędzące na nich zwierzęta.

Bizony biegły wzdłuż mostu. Turyści musieli zejść im z drogi

Chyba nikt nikt nie zakłada, że może przydarzyć mu się taka sytuacja jak ta, która spotkała turystów w parku narodowym. W pewnym momencie ich uwagę przykuły kłęby dymu, a po chwili zobaczyli pędzące stado bizonów.

W mediach społecznościowych krąży nagranie wykonane przez światków całego zajścia. Chociaż turyści musieli być mocno wystraszeni to wygląda na to że kompletnie niepotrzebnie, ponieważ zwierzęta zadawały się nie zwracać uwagi na spacerujących ludzi.

- Bizony nie chciały mieć z nimi nic wspólnego, zależało im tylko na tym, aby pokonać most. Ja nie byłam przestraszona, ale moja córka na początku tak, bo zwierzęta biegły wprost na nasze auto. Tuż przed nami skręciły, by pobiec pod górę. To było ekscytujące i niepowtarzalne doświadczenie - stwierdziła, będąca świadkiem zdarzenia kobieta, cytowana przez portal "Travel+Leisure".

Wchodzenie w interakcje z dzikimi zwierzętami to ogromne niebezpieczeństwo

Władze parku Yellowstone ostrzegają, aby nie karmić zwierząt, ponieważ, jak w przypadku wszystkich gatunków dzikich zwierząt, stworzenia te mogą zachowywać się w nieprzewidywalny sposób. Należy pamiętać, że samiec bizona może ważyć nawet do ok. 900 kg, i przez to spotkanie z takim kolosem może skończyć się dla nas tragicznie.

Jak ostrzegają eksperci, to właśnie z udziałem bizonów dochodzi do największej ilości incydentów w parku Yellowstone.

 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Truciciel zwierząt grasuje w polskim mieście? Właściciel czworonogów nie mają wątpliwości

Dziki zadomowiły się na cmentarzu. Zwierzęta niszczą większość koszalińskiej nekropolii

Aktywiści pomogli rannemu koziołkowi, gdy nikt inny nie chciał. „Tradycyjna spychologia"

 

Tagi: Zwierzęta