Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies panicznie bał się jazdy samochodem. Tylko jedna rzecz jest w stanie go uspokoić
Martyna Derdak
Martyna Derdak 29.12.2019 15:41

Pies panicznie bał się jazdy samochodem. Tylko jedna rzecz jest w stanie go uspokoić

Iwona Pavlović
Instagram.com/iwonapavlovic

Pies bardzo bał się jazdy samochodem. Sama myśl o tym, że będzie musiał wsiąść do auta przyprawiała go o dreszcze. Tylko jedna rzecz sprawiła, że całkowicie się uspokoił.

Wiele psów nie lubi jeździć samochodem. Niektóre z nich mają chorobę lokomocyjną, inne zaś boją się pojazdów silnikowych. Ten cocker spaniel szczególnie nienawidzi jazdy samochodem.

Pies boi się jazdy samochodem

Chociaż niektóre zwierzęta unikają jazdy samochodem, to jednak w wielu przypadkach jest to po prostu konieczne. Cocker spaniel o imieniu Tommy znalazł sposób, który sprawił, że jego pies czuje się pewniej podczas przejazdu do parku lub weterynarza. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę zabawnie.

Na nagraniu, które zostało udostępnione w internecie, możemy zobaczyć, jak właściciel pociesza swoje zmartwione podróżą zwierzątko. Możemy zauważyć, że pies czuje się o wiele lepiej wtedy, gdy trzymają się za ręce. Widać, że dotyk właściciela uspokaja go i pozwala przetrwać mu ciężkie dla niego chwile.

Jak sprawić, aby pies polubił jazdę?

Wiele psów nie tylko nie lubi jazdy samochodem, ale też bardzo się jej boi. Jednym z ich największych problemów jest lęk przed podróżowaniem, któremu towarzyszą negatywne skojarzenia z przemieszczaniem się autem. Niektóre z nich mogą również cierpieć na chorobę lokomocyjną, co jeszcze bardziej zniechęca ich do pojazdów silnikowych.

Aby przezwyciężyć obawy, które ma pies przed podróżą, należy przede wszystkim zamienić ją w doskonałą zabawę. Już sam moment wsiadania do samochodu, powinien kojarzyć się pupilowi z samymi przyjemnościami. Dopiero wtedy, gdy cała procedura przemieni się w doskonałą grę, zwierzątko poczuje się pewniej w samochodzie i zapomni o swoim lęku.

Bardzo ważne jest, także przyzwyczajenie pupila do podróży. Czasami potrzeba naprawdę czasu, żeby spokojnie oswoić psa z samochodem. Musimy pamiętać, by przed przejazdem pies wybiegał się, załatwił swoje potrzeby, a także napił się wody. W czasie jazdy można podawać psu smakołyki, a także pobawić się z nim zabawką.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies bardzo bał się przejazdów samochodem.

pies

Zwierzątko trzyma swojego właściciela za rękę.

pies

Pamiętajmy, aby przed podróżą pupil wybiegał się i załatwił swoje potrzeby

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowite wyniki badań. Sierść psa kryje mniej bakterii niż broda mężczyzny
  2. Jamnik, który ma niezwykłe zdolności. Stał się ulubieńcem Internautów na całym świecie
  3. Chłopiec został zaatakowany przez psa. Trudno uwierzyć, kto ruszył na ratunek
  4. Szczeniak śpiewa przy akompaniamencie gitary. Wideo, które podbija sieć
  5. Wśród pand ukrywa się pies. Dla jednych niewykonalne, dla innych banał

źródło: webniusy.com