Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chłopiec został zaatakowany przez psa. Trudno uwierzyć, kto ruszył na ratunek
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 29.12.2019 09:16

Chłopiec został zaatakowany przez psa. Trudno uwierzyć, kto ruszył na ratunek

Chłopiec
screen z filmiku YouTube

Chłopiec został, nie wiadomo z jakiego powodu, zaatakowany przez psa sąsiadów. Wszystko zostało zarejestrowane na monitoringu. Całe to wydarzenie wywraca do góry nogami wszystko, co myślicie, że wiecie o zwierzętach domowych. Takiego obrotu wydarzeń nie można było przewidzieć.

Jesteśmy na tyle przyzwyczajeni do tego, by traktować psy jako naszych przyjaciół, że takie wydarzenie jak atak zwierzęcia na dziecko szczególnie w nas uderza. Nie tylko martwimy się o bezpieczeństwo malucha, który został, jak ten chłopiec, zaatakowany przez rzekomego najlepszego przyjaciela człowieka, ale też czujemy się niemal zdradzeni.

Chłopiec zaatakowany przez psa

Nikt nie spodziewał się, że może w ogóle dojść do takiego wydarzenia. Pies sąsiadów doskonale znał czteroletniego Jeremy’ego, chłopiec od urodzenia mieszkał już za płotem i bardzo często bawił się na dzielonym przez dwa domy podjeździe. Oczywiście, zawsze znajdował się w zasięgu wzroku rodziców.

W zasięgu wzroku nie zawsze znaczy jednak w zasięgu ręki. Kiedy mały Jeremy jeździł na po podjeździe na swoim rowerku i nagle został zaatakowany przez psa sąsiadów, jego mama natychmiast rzuciła się na pomoc. Jednak nie była wystarczająco szybka. Jako pierwszy zainterweniował… ich kot, Tara.

Kot-bohater

Kiedy pies za nogę zwlekł chłopca z rowerka, zdążył preciągnąć go kilka kroków, jednak tuż po tym został powstrzymany przez miniaturową torpedę. Kot Jeremy’ego, Tara, wbiegł w psa tak szybko, że odepchnął większe zwierzę, sprawdził co z małym i rzucił się w pościg za psem.

Wtedy zdążyła na miejsce dobiec mama chłopca, która sprawdziła, czy jej dziecko nie odniosło poważnych ran, po czym pobiegła unieruchomić psa, by nie mógł ponownie rzucić się na chłopca. W tym czasie maluch został bezpiecznie odeskortowany do domu przez dzielnego kota.

ZOBACZ POPIS DZIELNEGO KOTA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowite wyniki badań. Sierść psa kryje mniej bakterii niż broda mężczyzny
  2. Mity o kotach. 7 najczęściej powielanych mitów na temat kotów
  3. Koty kochają tak samo, jak małe dzieci. Naukowcy nie mają wątpliwości
  4. Pies delikatnie potrąca noskiem ziemię. Chce zakopać swojego nieżyjącego przyjaciela
  5. Wśród pand ukrywa się pies. Dla jednych niewykonalne, dla innych banał

źródła: youtube.com/user/rtriantafilo

Tagi: dziecko kot pies