Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies zagłodzony do granic możliwości. Tłumaczenie właściciela wzburzyło tysiące osób
Paulina Talarska
Paulina Talarska 21.08.2019 15:01

Pies zagłodzony do granic możliwości. Tłumaczenie właściciela wzburzyło tysiące osób

pies
fot. facebook.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który jest gotowy trwać przy właścicielu, aż do śmierci. Gdyby nie organizacja ratująca zwierzęta, Benji zostałby u właściciela do swojej śmierci, która przez jego stan zdrowia, zbliżała się wielkimi krokami. Zagłodził psa, bo zapominał dawać mu jeść.

Zapomniał, że ma psa? Właściciel czworonoga tłumaczył, że po prostu zapomniał dać mu jeść. Pies wyglądał, jakby nie jadł od miesięcy, a jego stan był bardzo ciężki. Ratunek nadszedł w ostatniej chwili. Jeszcze kilka dni i Benji przestałby być problemem dla właściciela, bo umarłby z głodu.

Pies, który był skrajnie wychudzony

Pies o imieniu Benji został znaleziony w gospodarstwie mężczyzny, który głodził go. Zwierzak spał na betonie, w zimnie i brudzie. Na jego ciele widoczne były rany po uderzeniach kamieniami. Wolontariusze zobaczyli wrak psa, który ledwo trzymał się na nogach.

Probowali zaskarbić sobie jego zaufanie, ale nie było to łatwe, ponieważ wcześniej był okropnie traktowany, więc nie wierzył, że człowiek może mieć dobre zamiary wobec niego. Pracownicy postawili psu miskę z jedzeniem, a on tylko spojrzał na nich, bo sądził, że to żart. Po chwili rzucił się na jedzenie, którego tak dawno nie miał w pysku.

Benji w tragicznym stanie

Pies został zabrany do schroniska, gdzie wdrożono leczenie. Weterynarz stwierdził, że gdyby nie wolontariusze, jego godziny byłyby policzone. Powoli wracał do zdrowia, które stracił u poprzedniego właściciela. Kiedy jego stan poprawił się, został oddany do adopcji.

Znalazła się rodzina, która pokochała Benjiego i wprowadziła do domu, w którym czekali na niego bracia. Pupil zmienił się nie do poznania — z wygłodzonego psa z wystającym kośćmi na pięknego, kochającego i zdrowego czworonoga. Jego życie zmieniło się nie do poznania.

Zobacz zdjęcia i wideo:

pies

Pies był głodzony przez swojego właściciela.

pies

Gdy wolontariusze go znaleźli, był w stanie zagrażającym życiu.

pies

Po leczeniu w schronisku, pies wyzdrowiał i trafił do nowej rodziny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies został oddany do schroniska w wieku 16 lat. Był wierny swojej rodzinie, jego historia łamie serce
  2. Kotka zaatakowana przez złośliwą mewę. Ptak przepołowił język zwierzaka na pół
  3. Mężczyzna przebudził się z krótkiej drzemki i spojrzał na sufit. Nie był przygotowany na to, co zobaczył
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Myślał, że szczeniak został porzucony. Gdy z bliska zobaczył jego ogon, ogarnęła go trwoga

Źródło: kochamyzwierzeta.pl