Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies został oddany do schroniska w wieku 16 lat. Był wierny swojej rodzinie, jego historia łamie serce
Paulina Talarska
Paulina Talarska 21.08.2019 12:35

Pies został oddany do schroniska w wieku 16 lat. Był wierny swojej rodzinie, jego historia łamie serce

pies
fot. facebook.com

Pies, który przez 16 lat szczęśliwie szedł przez życie ze swoimi opiekunami, trafił do schroniskowego boksu. Cztery łapy, które zaczęły przeszkadzać i okazały się zbędne właścicielom. Co musi czuć pies, który przestał być idealnym przyjacielem, a stał się ciężarem u nogi? Historia porusza serca, tak że, aż trudno powstrzymać się od łez.

Pies rasy Collie został oddany do schroniska Humane Society of Crawford County w Ohio, gdy najbardziej potrzebował opieki i czułości. Został skazany na spędzenie ostatnich lat swojego życia bez kochającego opiekuna. Rodzina, która przez 16 lat wychowywała czworonoga, zostawiła go w schronisku bez cienia wzruszenia. Brak czasu powodem do porzucenia najlepszego z możliwych na świecie przyjaciół.

Pies wbity w kąt

Staruszek nie potrafił odnaleźć się w schronisku i był wyraźnie zagubiony. Oczy 16-letniego Collie zdradzały, to jak się czuje. Porzucony, bezbronny, bezradny i już na zawsze samotny. Mimo że, pracownicy schroniska znaleźli mu miejsce ciche i przytulne, strach Collie bił po oczach. Pies pogodził się ze swoim losem — nie walczył, bo wiedział, że nie ma już odwrotu, a drzwi do starego domu zostały dla niego zamknięte.

16-letni pies — bez szans na nowy dom

Jak się później okazało, pies rasy Collie nie spędzi reszty swojego życia w schronisku. Dzięki organizacji zajmującej się zwierzętami w podeszłym wieku o nazwie Almost Home Dog Rescue udało się znaleźć nowy dom dla staruszka. Niewiarygodne, że wydarzyło się to w tak krótkim czasie. Już po dwóch godzinach, nowa Pani przytulała i poznawała się ze swoim nowym przyjacielem. Oby kolejne lata życia pięknego, długowłosego Collie były radosne, a droga, którą będzie kroczył, mniej wyboista niż dotychczas.

Zobacz zdjęcia:

pies

Pies rasy Collie oddany do schroniskowego boksu.

pies

Podeszły wiek pupila nie sprzyjał przyszłej adopcji.

pies

Niespodziewanie, psiak znalazł nowy dom już po dwóch godzinach!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies dosłownie rozpłakał się na widok człowieka, błagał o pomoc. To, co się później stało rozrywa serce
  2. Kot z psem w domu. Jak sprawić, by się polubiły i żyły w zgodzie? Sprawdzone zasady
  3. Szczeniaki odnalezione w przeraźliwym stanie. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co im zrobiono
  4. Jak uspokoić psa podczas burzy? 6 wskazówek, które pomogą tobie i pupilowi
  5. Ile kosztuje czipowanie psa, gdzie je wykonać i co nam daje? Pakiet niezbędnych informacji
  6. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  7. Myślał, że szczeniak został porzucony. Gdy z bliska zobaczył jego ogon, ogarnęła go trwoga

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi: dom pies psy