Swiatzwierzat.pl
Husky

youtube/K'eyush The Stunt Dog

Powiedziała psu, że jest adoptowany. Jego reakcja wyraża więcej niż tysiąc słów (WIDEO)

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Właścicielka mieszańca ras husky syberyjski oraz alaskan malamute miała dla niego bardzo ważną nowinę. Kobieta przekazała zwierzakowi informację, która w ciągu sekundy wywróciła jego życie do góry nogami. Z ust opiekunki padły znamienne słowa: "Jeste

Adopcja psa jest dużym przeżyciem - zarówno dla przyszłych właścicieli, jak i samego czworonoga. Przyjęcie opieki nad zwierzęciem jest zobowiązaniem na długie lata, a obecność pupila może być najlepszą rzeczą, jaka spotkała nas w życiu. Pies to bowiem najlepszy przyjaciel człowieka, a także pełnoprawny członek rodziny. Zdarza się jednak, że opiekunowie przestają go postrzegać wyłącznie jako udomowione zwierzę i zaczynają traktować jak adoptowane, ale wciąż ukochane dziecko.

Pies nie wiedział, że jest adoptowany

Pupil o imieniu K'eyush, nazywany w skrócie Key, jest mieszańcem dwóch ras charakteryzujących się niesamowitą odpornością na najtrudniejsze, niemal arktyczne warunki pogodowe. Mowa tu o alaskan malamute oraz husky syberyjski. Na pierwszy rzut oka obie rasy wyglądają podobnie, jednak po wnikliwej analizie okazuje się, że istnieją pewne różnice. 

Husky syberyjski to rasa znana z nadzwyczajnego hartu ducha. Nie można im odmówić takich cech, jak wytrwałość, oddanie i stanowczość. Czworonogi o urzekającym spojrzeniu mają wybitne zdolności przywódcze, a ponadto są nad wyraz tajemniczymi i zarazem osobliwymi stworzeniami. Mają jednak pewne cechy, która może okazać się uciążliwe na dłuższą metę. Chodzi o ich wrodzoną gadatliwość i skłonność do ucieczek. 

Jeśli zaś chodzi o alaskan malamute, to jest to znacznie większy pies o silnym, zrównoważonym charakterze w typie wilka, który kiedyś towarzyszył koczowniczym ludom Północy. Te psiaki są wyjątkowo przyjaźnie nastawione w stosunku do ludzi, dlatego otwartość i towarzyskość można zaliczyć do charakterystycznych cech u tej rasy. Malamuty mają jednak skłonność do dominacji wobec osobników tej samej płci i niszczenia przedmiotów, gdy są znudzone. 

Jodie Boo, właścicielka uroczego psiaka doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że czworonóg jest mieszańcem i wcale nie musiała kryć tego faktu przed swoim podopiecznym. Mimo wspólnie spędzonych lat nigdy jednak otwarcie nie wyznała mu, że jest adoptowany! Taka informacja bywa niełatwa do przyjęcia, dlatego kobieta doszła do wniosku, że najwyższy czas przygotować się do ujawnienia mu całej prawdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Reakcja zwierzaka jest nie do podrobienia

W końcu nadszedł dzień, w którym Jodie Boo włączyła kamerę i postanowiła przyznać się Key'owi do tego, że nie jest jego biologiczną mamą. Gdy usiadła przed psem, ten spojrzał na swoją opiekunkę, a wyraz jego pyszczka nagle się zmienił. Wyglądał, jakby spodziewał się, że to, co usłyszy, będzie dla niego trudne do przełknięcia.

- Mam dla ciebie szokującą wiadomość – powiedziała kobieta. – Jesteś adoptowany! – dokończyła.

Key zawył z wrażenia, jakby doznał szoku! Nie chciał pogodzić się z prawdą, dlatego zaczął "spierać" się ze swoją opiekunką. Wykłócanie się niewiele pomogło, ponieważ kobieta była przygotowana na taką ewentualność. Aby poprzeć swoje słowa dowodami, przygotowała test DNA. Wynik testu był ostateczny i wykazał 0% człowieka w czworonogu. Mieszaniec husky'ego i malamuta z niedowierzaniem wpatrywał się w Jodie, gdy ta odczytywała mu poszczególne sekcje testu. Aż strach pomyśleć, ile jeszcze przed nim ukrywała... 

Niezwykłe zdolności aktorskie czworonoga sprawiły, że wideo zyskało wielką popularność. Wcale się temu nie dziwimy, widząc jego ekspresywną mimikę w tak dramatycznej sytuacji. Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności obejrzeć nagrania, to koniecznie przekonajcie się na własne oczy, jaki z niego numerant! 

Zobacz nagranie:

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >